Спеціальні потреби

Україна отримає допомогу США на розвиток чистої атомної енергії


Заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс
Заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс

США спрямують 25 млн дол на розвиток чистої атомної енергії в світі. Про це під час кліматичної конференції ООН заявила заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс.

Україна - серед країн, які отримують допомогу за цією програмою, йдеться в повідомленні на інтернет-сторінці Держдепу. Також допомогу буде надано Польщі, Кенії, Бразилії, Румунії та Інодонезії.

Метою програми, заявляють в Держдепі, є підтримка масштабної, екологічно чистої та сучасної атомної енергогенерації, розвиток потенціалу використання виробленого з допомогою атомної енергії палива з гідрогену для переходу на чисту енергію, просування інноваційних та безпечних атомних технологій, таких як невеликі модульні реактори.

В Держдепі підкреслили, що Сполучені Штати віддані "інноваціям в сфері енергетики та атомних технологій, як важливому компоненту досягнення цілей світу щодо зміни кламіту".

Як повідомляв "Голос Америки", у вересні американська компанія-розробник модульних атомних електростанцій Nu Scale підписала меморандум з "Енергоатомом" на дослідження застосування таких електростанцій в Україні.

Україна розглядає можливість замінити такими реакторами теплові електространції, які спричиняють значні викиди вуглецю, пояснили в "Енергоатомі".

Дивіться також: Олімпіада Геніїв: нові можливості для молодих українських науковців і митців, які цікавляться темою охорони довкілля. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG