Спеціальні потреби

Сенатори звинуватили Apple в ухиленні від сплати податків


Генеральний директор Apple Тім Кук
Генеральний директор Apple Тім Кук
Представникам керівництва американського технологічного гіганта Apple довелося відповісти на низку питань у Сенаті. Законодавці хотіли дізнатися, які офшорні механізми використовувалися компанією для того, щоб приховати від оподаткування мільярди доларів прибутку. Керівник корпорації не зізнався у порушеннях, закликавши, проте, переглянути Податковий кодекс США.

«Я, як і мільйони людей у всьому світі, ношу в кишені iPhone», - сказав під час слухання в Постійному підкомітеті з розслідувань сенатор-демократ Карл Левін.

За словами Левіна, корпоративна бізнес-модель Apple є настільки успішною саме завдяки тому, що корпорація укриває свій прибуток від федеральних податків.

Компанія Apple, - заявив сенатор, - знайшла свій варіант мінімізації податків - офшорні корпорації, які, як стверджує Apple, не є резидентами тієї чи іншої країни, з точки зору оподаткування».

Американські корпорації, за оцінками Левіна, відводять в офшори більше трильйона доларів прибутку, завдаючи, таким чином, шкоди країні.

«Вони перекладають, - констатує законодавець, - тягар податків Apple на інших платників податків, зокрема на працюючих громадян і малі бізнеси. Через недоотриманих, таким чином, податкових доходів зростає дефіцит бюджету».

Сенатор-республіканець Джон Маккейн також висловив обурення тим, що відбувається.

«Це обурливо, - заявив він - Apple не тільки уникає сплати американських податків у повному обсязі, але також ухиляється від сплати податків в інших країнах світу, завдяки своїй заплутаній і шкідливій стратегії».

Генеральний директор Apple Тім Кук наполягав на тому, що методи, які використовуються компанією, не є незаконними.

«Ми сплачуємо всі належні податки до єдиного долара, - стверджував Кук. - Ми не тільки дотримуємося всіх законів, але також діємо в дусі цих законів. Ми не вдаємося до жодних податкових хитрощів».

Кук закликав навести порядок у Податковому кодексі США.

«Ми пропонуємо, - сказав він, - істотно спростити порядок оподаткування корпорацій. Ця реформа не повинна вплинути на рівень доходів, вона дозволить скасувати всі надані корпораціям податкові пільги, знизити ставки податку на прибуток корпорацій і ввести розумний податок на прибуток, одержуваний за кордоном, який забезпечив би приплив капіталу назад в Сполучені Штати».

Деякі сенатори-республіканці висловили незгоду з форматом, в якому пройшло обговорення питання про Податковий кодекс, який був розроблений Конгресом. «Я обурений ... цькуванням однієї з найбільших і найбільш успішних американських корпорацій, - заявив Ренд Пол. - Якщо когось і треба тут судити, то тільки сам Конгрес ».

Сенаторові Полу відповів сенатор Левін. «Apple - велика компанія, - визнав він. - Проте жодна компанія не повинна мати можливість вирішувати для себе, скільки вона буде платити у вигляді податків, а скільки тримати в офшорах».

Нагадаємо, що у США ставка податку на прибуток корпорацій - одна з найвищих у світі: 35%. Однак завдяки численним відрахуванням і пільгам чимало великих фірм платять набагато менше.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG