Спеціальні потреби

Клінтон прибула в Росію на саміт АТЕС


Державний секретар США Гілларі Клінтон прибула в Росію на саміт голів держав та урядів країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співтовариства. Тим часом, державна газета Китаю застерігає Вашингтон не зосереджувати уваги щорічного економічного саміту на політичних розбіжностей.

Клінтон прибула у Владивосток у п’ятницю після завершення свого турне шістьма країнами Азії, в ході якого вона, здебільшого, приділяла увагу територіальним суперечкам між Китаєм та кількома ключовими союзниками США.

Очікується, що учасники саміту АТЕС обговорюватимуть заходи для пожвавлення глобального та регіонального економічного зростання. До складу форуму АТЕС входить 21 країна. Частка держав-членів становить 40.5% світового населення, 54% ВВП та 44% міжнародної торгівлі.

Проте, як гадається, питання конфліктів у районі Південно-Китайського моря буде пріоритетним для держсекретаря США, незважаючи на невдоволення Китаю. У п’ятницю, підконтрольна Комуністичній партія КНР газета Global Times закликала США не використовувати саміт для включення у порядок денний таких політичних питань, як територіальні суперечки, кажучи, що це може призвести до сварок та поділів.
XS
SM
MD
LG