Спеціальні потреби

Клінтон закликає Пекін і АСЕАН дотримуватися «кодексу поведінки»


Державний секретар США Гілларі Клінтон знову закликала Китай узгодити «кодекс поведінки», який регламентує порядок вирішення територіальних суперечок у Південно-Китайському морі.

На прес-конференції, що відбулася в середу в Пекіні, Клінтон заявила, що якщо Китай і Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) узгодять цей кодекс, це буде відповідати «інтересам всіх».

Глава американської дипломатії відкинула звинувачення в тому, що Вашингтон намагається обмежити вплив Пекіна, зазначивши, що Сполученим Штатам не потрібна «нездорова конкуренція» з Китаєм.

Міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі відзначив, що Китай, як і раніше, має намір вирішувати спірні питання «за допомогою прямих переговорів і дружніх консультацій». Він також запевнив, що свобода навігації в Південно-Китайському морі «забезпечена».

Пекін наполягає на двосторонніх переговорах з кожною країною, яка разом з Китаєм претендує на спірні ділянки цього багатого на ресурси регіону. Подібна позиція у відносинах з більш слабкими державами дає Пекіну значно більше важелів впливу.

Клінтон здійснює турне шістьма країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, основною темою якого є територіальні суперечки в Південно-Китайському морі. Проте держсекретар США повідомила, що на зустрічі з китайськими лідерами також порушувалися питання, пов'язані з Сирією, Іраном, Північною Кореєю і глобальними економічними викликами.

У середу Клінтон відправляється в Східний Тимор, після якого попрямує до Брунею, а потім - в Росію, на саміт АТЕС у Владивостоці.

Хоча Клінтон зустрілася з президентом Китаю Ху Цзіньтао, її зустріч з його ймовірним спадкоємцем - Сі Цзіньпіном - була скасована за ініціативою китайської сторони. Представники Державного департаменту сказали «Голосу Америки», що були також скасовані зустрічі Сі Цзіньпіна з чиновниками Сінгапуру та Росії.

Раніше цього тижня Клінтон відвідала Індонезію, де, під час зустрічей в Джакарті, закликала лідерів цієї країни виступати єдиним фронтом віз-а-ві Китаю в питаннях, що стосуються територіальних суперечок.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG