Спеціальні потреби

Стелс літаки F-35 відсторонено від польотів через технічні проблеми


Наказ про заборону підніматись у повітря стосується 57-ми літаків

ВПС США заборонили підніматись у повітря через технічні проблеми новітнім винищувачам F-35, які було прийнято на бойве чергування усього півтора місяці тому, повідомляє видання Defense One.

Причиною ухваленого рішення у ВПС названо «лущення і руйнування ізоляції в охолоджувальних лініях авіоніки усередині паливних баків».

Представник військово-повітряних сил США заявив про розробку процедур, які б з дозволили усунути, або пом'якшити проблему перед поверненням уражених недоліком серійних літаків до експлуатації, а літаків раніше оголошених здатними до виконання завдань - до польотів.

П'ятнадцять із загальної кількості – літаки раніше визнані готовими до виконання бойових завдань

Наказ про заборону підніматись у повітря стосується 57-ми літаків. До цієї цифри відносяться і бойові машини, які належать Норвегії, повідомили чиновники. П'ятнадцять із загальної кількості – літаки раніше визнані готовими до виконання бойових завдань, 42 інших знаходяться в на різних етапах виробництва.

Минулого тижня ВПС США святкували 60-ту річницю від створення.

Представник компанії-виробника Lockheed Martin вже заявив, що на 42 літаках, які зараз знаходяться у стадії виробництва, встановлену проблему буде усунено до здачі винищувачів в експлуатацію.

За словами представника компанії, причиною неполадок не є недогляди на рівні планування, або розробок. При цьому він відзначив, що 15-м винищувачів, які вже вийшли на бойове чергування, знадобиться спеціальний ремон у заводських умовах.

Проблема стосується лише моделі A лінійки винищувачів F-35, а не літаків із коротким злетом і вертикальною посадкою чи літаків створених для експлуатація на авіаносцях Морською піхотою США

Проблема стосується лише моделі A лінійки винищувачів F-35, а не літаків із коротким злетом і вертикальною посадкою чи літаків створених для експлуатація на авіаносцях Морською піхотою США.

«Основна причина проблеми була визначена, як використання невідповідного матеріалу для ізоляції труб та неналежні виробничі процеси при виготовленні охолоджувальних ліній», – пояснив офіс програми F-35 у своїй заяві.

«Невідповідний матеріал, який був використаний, не сумісний із паливом, що призводить до руйнування ізоляції, у результаті чого вона випадає з трубки», інформує Defense One.

Нове обмеження щодо використання літака припало на час щорічної конференції Асоціації військово-повітряних сил США. У понеділок у ході події очільники ВПС оголосили ім'я нового стратегічного бомбардувальника США B-21. Літак, який перебуває на стадії розробки отримав ім'я "Рейдер".

Дивіться також: Американці допомогли створити військову радіостанцію АРМІЯ ФМ на Донбасі

Американці допомогли створити військову радіостанцію АРМІЯ ФМ на Донбасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG