Спеціальні потреби

Найдорожчий американський винищувач F-35 програє російським та китайським конкурентам? - експерт


Мало помітний (стелс) винищувач-бомбардувальник 5-го покоління F-35, який покликаний стати основним винищувачем США та НАТО, ймовірно, поступається російським та китайським винищувачам. Про це йдеться у статті Джозефа Тревітчика на популярному військовому блозі War is Boring, який раніше опинився у центрі скандалу після публікації інформації про низькі показники F-35 у тренувальному близькому повітряному бою проти американського винищувача F-16, який він має замінити.

"Сенсори обмеженої дії, недосконалі технології малопомітності, недостатня потужність та недостатня кількість озброєння на літаку - все це означає, що F-35 на сьогодні вже поступається літакам потенційних суперників США у боях на довгій відстані. Про здатність F-35 перемагати у близькому повітряному бою взагалі годі і говорити. Новому стелс-винищувачу США, ймовірно, варто взагалі уникати повітряних поєдинків на будь-якій відстані", - пише автор.

Тревітчик відзначає, що підставою для матеріалу стала офіційна відповідь компанії виробника винищувача Lockheed Martin на публікацію про низькі показники F-35 у ході тренувального близького повітряного бою із F-16.

Тоді компанія заявила, що "Технологія F-35 створена для того, щоб завдати удару та знищити ворога із дальної відстані".

Спираючись на доступні дані про характеристики літака Тревітчик ставить під сумнів здатність літака бути ефективним на довгих відстанях.

Так радари встановлені на F-35 поступаються радарам на російських та китайських літаках - відзначає автор - а форма сопла двигуна дозволить визначати його розташування за допомогою датчиків інфрачервоного випромінювання. Окрім того, на думку оглядача, розташування американського винищувача може успішно визначатись не лише російськими та китайськими, але і іранськими довгохвильовими радарами.

Тревітчик відзначає і те, що низька швидкість американського винищувача у порівнянні із китайськими та російськими винищувачами означає, що літак не зможе здійснювати пуск ракет у режимі надзвукової крейсерської швидкості.
Окрім того, ракети, якими буде оснащено F-35, поступають російським ракетам за кількістю варіантів націлювання.

Нарешті американський літак здатен нести не більше 4-х ракет дального ураження. Для порівняння, китайський літак J-20 здатен нести до 6 ракет, а російський Су-35 - 10.


"Американський винищувач, якщо стрілятиме ракетами по двоє (а цей метод збільшує ймовірність ураження цілі), має запас ракет на один-два постріли. Натомість російські та китайські винищувачі здатні до вдвічі більшої кількості одиночних пострілів, або ж можуть водночас випускати 3 і більше ракет", - пише оглядач.

Тревітчик також відзначає, що вади американських винищувачів вже були підтверджені військовими симуляціями."У ході воєнної гри Pacific Vision, проведеної аналітичним центром RAND для ВПС США, американські F-22 та F-35 програли симуляцію повітряної битви над Тайванем", - пише автор.

"Два десятки китайських J-11, озброєні 250-ма ракетами високої дальності, легко перемогли таку ж кількість F-35, озброєних 100 ракетами високої дальності. При цьому J-11 навіть не найкращий китайський винищувач", - відзначає оглядач.

Дивіться також: Пентагон переміщається у віртуальну реальність

Пентагон переміщається у віртуальну реальність
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG