Спеціальні потреби

У США розповіли про винищувач 6-го покоління: лазерна зброя, значна дальність польоту


Концепція літака
Концепція літака

У США представлено концепцію винищувача так званого 6-го покоління. Відповідно до представлених ЗМІ матеріалів, літак буде серед іншого споряджено лазерною гарматою, а його дизайн поєднає риси стелс бомбардувальника B-2 та безпілотника X-47B. Про це, з посиланням на презентацію компанії Northrop Grumman, пише видання BreakingDefense.

У виданні відзначають, що у компанії Northrop Grumman повідомили, що літак будуть вирізняти висока дальність польоту, здатність нести значну кількість боєприпасів, підвищена живучість та значніша, у порівнянні з винищувачами F-35 та F-22, малопомітність.

Досі літак представлено лише у вигляді концепції, втім вже зрозуміло, що озброєння літака лазером означатиме необхідність вирішення конструкторами надскладних завдань.

«Одним із ключових викликів перед творцями літака стане розподіл теплового навантаження, - відзначають у Breaking Defense.

Концепція літака
Концепція літака

«Найбільш просунуті сучасні потужні лазери мають КПД десь на рівні 33 відсотків. Це означає, що на кожен мегават енергії, яка спрямовується у лазерний промінь, припадає два мегават надлишкового тепла, - про це представник Northrop Grumman розповів виданню Flight International.

Наявність на літаку лазерного озброєння, яке виділяє значну кількість тепла, вкупі з потужною системою забезпечення роботи електроніки та реактивними двигунами, ставить непросте завдання з точки зору забезпечення малої помітності літального апарату - наводить слова представника компанії видання Breaking Defense.

«Подібний рівень складності по суті перетворить літак на щось подібне до просунутого супутника, для якого електромагнітні поміхи, перегрів та вимоги енергозабезпечення є значними та загрозливими викликами», - йдеться у матеріалі.

При цьому видання відзначає, що новий літак за розмірами може значно випереджати існуючі бойові машини.

Натомість The National Interest пише, що викликом для конструкторів літака стане і забезпечення високої маневреності та керованості винищувача, який, відповідно до презентації, буде виконано повністю за схемою літаючого крила, тобто без хвостової частини.

«Бомбардувальник за схемою літаюче крило, без хвостової частини, це досить просто, але винищувач це зовсім інше. Винищувач не має достатнього розмаху крил, який дозволив би використовувати елерони (аеродинамічні органи керування - прим. ГА) для контролю польоту на низьких швидкостях. Не стане вирішенням і використання контролю вектора тяги двигуна. В авіаційній індустрії кажуть, що цю проблему буде непросто вирішити - відтак, можливо ВПС та Флоту США доведеться використовувати засоби радіоелектронної боротьби та кіберзброю для того, щоб протидіяти низькочастотним радарам, які можуть відстежувати стелс літаки. Не зрозуміло, як Northrop планує вирішувати цю проблему, якщо взагалі планує», - пише The National Interest.

Дивіться також: Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик

Що саме американці забов'язані зрозуміти про українців, пояснив гарвардський історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

XS
SM
MD
LG