Спеціальні потреби

Винищувачі США 5-го покоління кращі за все, над чим працюють супротивники - директор підрозділу Lockheed Martin


Винищувач Ф-22

Американські винищувачі 5-го покоління F-22 та F-35 мають відчутну перевагу над літаками-винищувачами та протиповітряними ракетними системами, які створють противники США. Ця перевага може зберегтись у наступні 30 років. Про це заявив Роб Вайс, віце-президент та генеральний менеджер Програми просунутих розробок компанії Lockheed Martin також відомої, як Skunk Works.

Skunk Works є розробниками літака-розвідника U-2, першого у світі стелс-винищувача F-117 Nighthawk та, як вважається, кращого у світі винищувача F-22 Raptor та стратегічного надзвукового літака-розвідника Lockheed SR-71 Blackbird. Зараз займаються переглядом технологій, які можуть знадобитись для заміни нинішніх стелс-літаків 5-го покоління F-22 та F-35.

"Сьогодні з нашими літаками 5-го покоління ми досі маємо помітну перевагу у порівнянні із технологіями, над якими працюють наші супротивники", - відзначив конструктор.

F-22 та F-35 здатні впоратись із загрозами, причому значно випереджають будь-які літаки 4-го покоління

"Протягом понад 10 років ми проводили аналіз ситуації і дійшли висновку, що F-22 та F-35 здатні впоратись із загрозами, причому значно випереджають будь-які літаки 4-го покоління", - цитує слова Вайса видання Defense One.

Водночас розробник наголосив, що для збереження переваги американських винищувачів над супротивниками, необхідно буде проводити їх активну модернізацію. Вайс також закликав США зменшити тривалість циклу від розробки до випробування нових літаків.

Оглядачі звертають увагу на зовнішню подібність новітніх китайських винищувачів J-20 та J-31 до американських F-22 та F-35 відповідно. Росія тривалий час працює над удосконаленням винищувача ПАК ФА Т-50.

У березні віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін заявив, що ПАК ФА вже є "літаючим" та заявив, що російські конструктори працюють над створенням літака наступного етапу. Тоді ж Рогозін заявив, що російські конструктори представили розробки винищувача 6-го покоління. Пізніше головнокомандуючий ВКС Росії Бондарєв повідомив, що у Росії працюють над винищувачем 7-го покоління.

Дивіться також: Ось чого можна чекати у Сирії без Путіна - огляд

Ось чого можна чекати у Сирії без Путіна - огляд. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

XS
SM
MD
LG