Спеціальні потреби

Американські десантники допоможуть українцям модернізувати армію


Десантники США: Українців навчимо лідерству. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Десантники США: Українців навчимо лідерству. Відео

На Яворівському полігоні під Львовом розпочалися українсько-американські навчання за участю десантників Збройних cил США. Навчання триватимуть півроку, і їх результатом має стати поява українських бойових підрозділів НАТОвського зразка. Ця мета, а також обставини навчань – російська агресія на сході – спричинили ажіотажний інтерес до події. На відкриття навчань акредитувалося понад 200 журналістів.

Вояків із шевронами армії США Яворівський полігон бачить не вперше. Але ці навчання особливі. Причина, чому нинішній Яворів став сенсацією – війна на Сході.

Висадка під Львовом американських десантників розбурхала інтерес преси. Слідами «небесних солдатів» на полігон висадився потужний медіа-десант: чотири автобуси журналістів. Представлені чи не усі світові ЗМІ – за винятком, звісно, російських.

В очікуванні церемонії відкриття навчань журналісти цікавляться у «малинових беретів», з чим прилетіли.

Говорить майор Вільямс:

«Ми приїхали поділитися своїм досвідом та власними підходами до військової справи. Сподіваємось, це допоможе зробити Національну гвардію професійнішою. Бійці української армії зможуть вдосконалити навички піхоти на індивідуальному і командному рівні, і це підвищить їхню здатність захистити Україну».

Майор Доналд Ніл додає:

«Зараз ми інтегруємо українських колег до нашої команди. Люди прибувають, закінчуються останні приготування, і ми готові починати».

Метью Карпентер, майор, армія США

«В нас тут не буде армійської муштри, ніхто не буде ні на кого покрикувати, як ви це бачите в американському кіно про армію. Насправді ми працюватимем над розвитком лідерських якостей. Вчитимемо солдатів, як розв’язувати проблеми на індивідуальному і командному рівні, і як творчо підходити до розв’язання цих проблем».

Сержант Ешлі Маклауд з армії США:

«Гадаю, це чудова нагода. Будемо вчитись одне в одного, і разом ставатимемо кращими».

Їх майже триста – бійців 173-ї повітряно-десантної бригади армії США. Півроку вони нестимуть службу тут у Яворові, тренуючись спільно з Нацгвардією. «Мовного бар’єра» не виникне: серед вояків в американських одностроях кілька уродженців України.

Одним із них є Антон Клокун, який каже:

«Я допомагаю десантним військам, тому що я знаю мову».

Результатом навчань стане перший український бойовий підрозділ, вишколений не за допотопним радянським зразком, а за сучасними стандартами НАТО

На цей аспект вказує речник Міноборони України підполковник Олександр Поронюк:

«І цей підрозділ буде, я вважаю, в рази краще укомплектований і боєготовий для виконання завдань на сході України».

У певному сенсі, Яворів покладе початок формуванню нової української армії. Про це сказав, відкриваючи навчання, президент України Петро Порошенко:

«Dear American friends and partners! Welcome to Ukraine! Ваш візит є символом нового етапу співпраці між Україною і Сполученими Штатами Америки».

Під час промови Порошенка почав падати сильний дощ, але як зауважив президент, за народною прикметою, це віщує успіх розпочатої справи. А на прес-конференції глава держави повідомив журналістам новину. Слідом за американськими інструкторами, до Яворова скоро приїдуть інструктори з Канади, Великої Британії, Польщі. Військові фахівці цих країн також вирішили допомогти Україні збудувати армію, з якою не захоче жартувати жоден агресор.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG