Спеціальні потреби

Ізраїль очима молодих американських євреїв


Нещодавно впливовий журнал «Книжковий огляд Нью-Йорка» помістив статтю Пітера Бейнарта про те, що американська молодь єврейського походження не відчуває пов’язаності з Ізраїлем. Стаття базувалась на опитуванні, проведеному консервативною організацією, яке показало, що американсько-єврейська молодь прагне відкритих дискусій про недоліки Ізраїлю, включно із ставленням до палестинців.

Ця тема привернула багато уваги. Говорить журналіст Пітер Бейнарт:

«Я переконався, що багато американських євреїв незадоволені Ізраїлем».

В Америці живе близько п’яти мільйонів євреїв. Це найбільша після Ізраїлю єврейська громада світу.

При опрацюванні статті Бейнарт користувався результатами опитування американсько-єврейських студентів, покликаного виявити, чому вони мало підтримують єврейську державу. В ході опитування з’ясувалось, що студенти почуваються відірваними від Ізраїлю і незадоволені ставленням Ізраїлю до палестинців.

Студентка Дені Сток, яка виховувалась у консервативній єврейській родині, каже:

«Коли я виростала, моя родина виховувала в нас почуття гордості за єврейство. Родина намагалась привити нам, дітям, єврейські цінності. Нас завжди заохочували ставити питання про нашу віру і про те, що значить бути євреєм».

В підлітковому віці Дені кілька разів бувала в Ізраїлі. Вона також побувала в місцях, де під час Другої світової війни були нацистські концтабори в Східній Європі:

«Після побачених кошмарів Голокосту я відчула, що ми справді заслужили цю землю».

Але привита батьками звичка ставити запитання змусила її запитуватись щодо політики Ізраїлю. В своїй останній подорожі до країни вона працювала з арабськими жінками, що живуть в Ізраїлі.

«Якщо Ізраїль переслідує інших – то це проблема, і я не буду ігнорувати це лише тому, що це єврейська держава. Власне, саме єврейська держава повинна дотримуватись тих цінностей, на яких виховано й мене».

А от рабин її синагоги Стюарт Вайнблатт намагається пояснити специфіку існування Ізраїлю:

«Країні усього 62 роки і вона кожний день бореться за своє існування».

Рабин йде навіть далі:

«Що станеться, якщо всі арабські армії, що межують з Ізраїлем, візьмуть вихідний і залишать свої прикордонні пости? Не станеться нічого. А от якби пішли всі ізраїльські солдати, що охороняють кордон, і ви і я знаємо, що сталася б різанина».

Завершення літа для багатьох євреїв знаменує наближення свят. В Америці багато євреїв старшого віку заповнять синагоги і повторять свою відданість Ізраїлю. А от майбутнє американсько-єврейської громади – єврейські студенти – повернуться восени в свої університетські містечка. І зовсім неясно, який напрямок виберуть вони.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG