Спеціальні потреби

ВІЛ/СНІД – в центрі уваги учасників міжнародної конференції у Відні


Колишній президент США Біл Клінтон закликав до розумнішого й ефективнішого використання грошей для лікування СНІДУ, що надходять із пожертв багатих країн.

Він заявив про це на Міжнародній конференції з ВІЛ/СНІДу у Відні. Клінтон сказав, що занадто багато організацій витрачають надмірну кількість грошей, висилаючи своїх представників на різні зустрічі, а також вкладаючи їх у деякі неефективні заходи. Кожний змарнований долар «наражає життя людини на ризик», - зазначив колишній президент.

Клінтон сказав, що президент Обама пообіцяв значне збільшення пожертв на фінансування проектів ВІЛ/СНІДу і що це було зроблено ще до спалаху світової кризи, спричиненої колапсом американської економіки. Він назвав це «найгіршою фінансовою кризою від часу Великої Депресії».

Шестиденна Конференція зі СНІДу розпочалась у Відні в неділю. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у вступному слові висловив занепокоєння тим, що глобальна рецесія може спонукати заможні країни скоротити пожертви для боротьби зі СНІДом.

З пов’язаних подій…

Організація Об’єднаних Націй оприлюднила звіт в якому говориться, що поширення епідемії СНІДу в країнах Східної Європи і Південній Азії відбувається алярмуючими темпами. Це спричинено зокрема наркозалежністю, незахищеними статевими контактами і замовчуванням проблем зараження й затримкою в лікуванні у побоюванні громадського осуду.

За приблизними підрахунками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в цьому регіоні є щонайменше 3,7 мільйона людей, які вживають наркотики. З цього майже 2 мільйони припадає на Російську федерацію, а приблизно по 300 000 - на Азербайджан і Україну.

Згідно зі звітом ЮНІСЕФ, випадки зараження СНІДом зросли на 700 % від 2006 року у п’яти регіонах Росії. А Україна, як зазначено, має найвищий рівень ВІЛ-інфікованих людей із поміж усіх країн Європи.

Згідно з ООН, у 2008 році в світі було 33 мільйони людей заражених ВІЛ/СНІДом, включаючи 2,1 мільйона дітей. Від 1981 року дотепер від цієї недуги померло 25 мільйонів людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG