Спеціальні потреби

Все менше демократів підтримують війну в Афганістані


Адміністрація Барака Обами втрачає підтримку демократів у Палаті представників щодо війни в Афганістані. Днями Конгрес проголосував за виділення 33 мільярдів доларів додаткового фінансування для афганської кампанії. Але більше 100 конгресменів - однопартійців діючого президента - публічно висловили свою опозицію у цьому питанні і проголосували проти.

Своєрідну революцію серед демократів спровокувала публікація в Iнтернеті тисяч сторінок засекречених документів про хід війни в Афганістані. Звіти американських командирів на місцях, серед яких є деталі бойових операцій та інформація про жертви серед цивільних і військових, з`явилися на приватному сайті WikiLeaks.

Демократи у Конгресі, один за одним, підходили до мікрофона, щоб висловити своє незадоволення:

«Прокинься Америко. Документи, які просочилися в Інтернет, дають нам 92 тисячі причин, щоб закінчити цю війну», - зазначив Деніс Кусініч.

«Це неправильно – позичати гроші у Китаю і звільняти з роботи американських поліцейських, щоб тренувати поліцію в Афганістані», - підкреслив Джей Інслі.

«Вартість цієї війни занадто велика у людських втратах і грошах», - додала Барбара Лі.

Барак Обама, який у ролі головнокомандувача вимушений підтримувати бойові дії, намагався пояснити, чому потрібні додаткові кошти.

«Щоб забезпечити наші війська усіма необхідними ресурсами і, щоб ми могли ефективно підтримувати нашу національну безпеку».

Втім, багатьох демократів ці слова президента не переконали. Не підтримують продовження війни в Афганістані та виділення на це додаткових величезних коштів і виборці, які голосують за Демократичну партію.

Конгресмен Дейвид Обі каже, що він не може дивитися своїм виборцям у вічі і говорити, що ця війна завдасть більшої шкоди ворогам США, аніж вона шкодить самим американцям. Тому, заявив він, він проголосував проти.

Вкінці, голосів республіканців та решти демократів вистачило, щоб виділити додаткові мільярди на війну. Але спеціальному посланцю США в Афганістані та Пакистані Ричарду Голбруку прийшлося не солодко, коли він доповідав на слуханнях у Конгресі.

«Я не хочу витрачати ваш час, згадуючи про події 11 вересня, але нагадаю, що саме через це ми зараз у стані війни. Ми би ніколи з власної волі не пішли воювати у найбільш віддалені і найскладніші для нас землі, якби на нас не напали у вересні 2001 року».

Голбруку довелося відповідати на безліч запитань від скептично налаштованих конгресменів: і щодо корупції в афганському уряді, і щодо неефективності використання Пентагоном виділених грошей і щодо відсутності помітного прогресу у цій війні та розмитості її цілей.

Голбрук твердить, що досягнуто значного поступу, але усіх завдань ще не вдалося виконати.

Барак Обама зобов`язався почати часткове виведення американських військ з Афганістану рівно через рік. Але цей процес, говорять урядовці та експерти, може затягнутися надовго.

XS
SM
MD
LG