Спеціальні потреби

ООН: потрібно майже 400 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Афганістану


Перевірка пасажира на контрольному пункті в Кандагарі

У середу Організація Об’єднаних Націй виступила із закликом зібрати 393 мільйони доларів на гуманітарну допомогу розтерзаному конфліктом Афганістану. Допомога необхідна мільйонам уразливих людей по всій країні.

Координатор ООН з гуманітарних питиань Марк Боуден заявив у середу, що допомогу, що стосується продовольства, медичної опіки, правильного харчування, безпечної води і санітарної профілактики, отримають приблизно 3.3 мільйона людей, згідно з планом для Афганістану на цей рік. Таку заяву він зробив у Кабулі, де виступав з головним виконавчим керівником Абдуллою Абдуллою.

Боуден заявив, що він передбачає збільшення гуманітарних потреб в охопленій конфліктом країні.

«Це одна з найдовших у світі тривалих гуманітарних криз, у якій конфлікт є головною рушійною силою гуманітарних потреб. Торік криза спричинила, що понад 300 тисяч людей залишили свої домівки, шукаючи безпечного притулку. Це на 160% більше, ніж рік раніше. Цього року ми передбачаємо, що чверть мільйона людей залишать свої домівки з приводу збройного конфлікту», – сказав він.

Атаки угруповання Талібан в Афганістані не вщухали протягом минулого року, а наступ повстанців викликав занепокоєння щодо збільшення кровопролиття, коли навесні розпочинається сезон бойових дій.

Боуден заявив, що нині в Афганістані перебуває приблизно 40 тисяч родин біженців із сусіднього Пакистану, які втекли від скерованої проти ісламістів операції пакистанської армії в прикордонних районах.

Крім цього сильний землетрус, що стався у жовтні в північно-західній провінції Бадахшан, збільшив на 130 тисяч кількість людей, яким потрібна гуманітарна допомога. У регіоні дуже часто стаються природні лиха.

Дивіться також: Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика

Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG