Спеціальні потреби

У Лондоні проходить афгано-пакистанський саміт


Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон проводить переговори у понеділок у Лондоні з президентами Афганістану та Пакистану - Гамідом Карзаєм та Асіфом Алі Зардарі.

Це вже третя зустріч цих лідерів від часу першого саміту, який відбувся у липні в Кабулі. Друга зустріч проходила у Нью-Йорку у вересні. Одначе, у лондонському саміті вперше беруть участь, крім політичних лідерів, чільні представники збройних сил і розвідки Афганістану та Пакистану. У спільній заяві, яку опублікував офіс британського прем’єр-міністра, обидва президенти обіцяли досягти мирного врегулювання в Афганістані протягом наступних шести місяців.

Великобританія, яка до кінця наступного року має вивести своїх військовослужбовців з Афганістану, закликає країни-сусіди разом працювати для сприяння регіональній стабільності. Британські солдати входять до складу місії НАТО, завданням якої є допомогти афганським силам перебрати контроль над безпекою країни.

У неділю в інтерв’ю британським мас-медіа, президент Карзай сказав, що ситуація з безпекою в південній афганській провінції Гельманд погіршилася з часу прибуття туди американських та британських військ у 2006 році. Він заявив, що афганці прагнуть відбудувати свою країну і що їх не цікавить, чи Захід вважає свою місію в країні успішною, чи ні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG