Спеціальні потреби

Вiйськова присутнiсть США в Iраку


Нещодавнi успiхи американських сил в Iраку створили умови для передачi iракцям бiльше вiдповiдальностi за безпеку в їх країнi. Пiд час його восьмої поїздки до Iраку в якостi мiнiстра оборони Роберт Ґейтс сказав, що розпочався новий перехiдний перiод:

«Постiйню зменшується кiлькiсть конфлiктних ситуацiй, в яких ми активно задiянi. Водночас зростає кiлькiсть операцiй, в яких ми дiємо спiльно з iракцями або в яких iракцi дiють самi».

Протягом останнiх мiсяцiв iракцi самi очолювали усi головнi безпековi операцiї i на даний момент фактично вони вiдповiдають за безпеку в одинадцяти з вiсiмнадцяти iракських провiнцiй. Збройнi сили США мають передати їм контроль над безпекою у ще двох провiнцiях ще цього року.

Загалом, як кажуть американськi вiйськовi, ситуацiя з безпекою в Iраку протягом останнього року полiпшилася на вiсiмдесят вiдсоткiв. Але багато роботи ще попереду.

Президент США Джордж Буш заявив, що вiсiм тисяч американських солдатiв повернеться додому перед новим роком:

«Успiшна полiтика, яку ми там проводимо, починає приносити нам дивiденди. З полiпшенням ситуацiї в Iраку нам стало можливо виводити звiдти вiйська».

Сполученi Штати та країни багатонацiональних сил в Iраку далi стоятимуть плiч-о-плiч з iракцями для пiдтримки їх в їх боротьбi з терористами та в їх заходах для побудови демократiї в серцевинi Близького Сходу.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG