Спеціальні потреби

Позицiя уряду США щодо системи ПРО у Схiднiй Європi


Сполученi Штати почали розробляти систему протиракетної оборони, покликану захистити Америку та її союзникiв вiд нападу iз застосуванням балiстичних ракет. Проект передбачає створення на територiї Чеської Республiки радарної установки та розташування у Польщi десяти ракет-перехоплювачiв. Деталi плану з`ясувала держсекретар США Кондолiза Райс на прес-конференцiї у Варшавi з президентом Лехом Качинським:

«Угода у цiй справi, очевидно, передбачає створення протиракетного об`єкту тут у Польщi. Цей об`єкт допоможе нам справитися з новими загрозами двадцять першого столiття – такими як напади iз застосуванням ракет великої дальностi з боки таких країн як Iран чи Пiвнiчна Корея».

Росiя виступає проти планованої системи ПРО, заявивши, що вона потенцiйно становить загрозу її безпецi. Однак у ракет-перехоплювачiв немає боєголовок, вони здатнi збивати лише обмежену кiлькiсть балiстичних ракет. Прес-секретар Бiлого дому Дейна Перiно сказала, що США намагалися погодити цi деталi з Росiєю, запевняючи її, що система ПРО не становить для неї загрози:

«План президента жодним чином не передбачає створення системи ПРО, скерованої проти Росiї. Вже з точки зору логiки це було б неможливо, коли взяти до уваги стратегiчну перевагу Росiї над цiєю системою».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG