Спеціальні потреби

Скоро стартуватиме автопробiг «Україна-Грузiя»


Київ - 28 квiтня. В середині травня в Україні стартує автопробіг «Львів-Київ-Тбілісі». Захід відбувається у рамках Року Грузії в Україні. Основна його мета - підтримати добросусідські стосунки між двома країнами.

Ідея проведення акції належить творчому складу з митців та журналістів. Перший подібний автопробіг відбувся за часів помаранчевої революції, коли колона автомобілів з помаранчевою символікою, намагалась прорвати інформаційну блокаду у східних областях України.

Цього разу автопробіг – вияв симпатії та підтримки грузинського народу з боку українців. Бажаючих відправитись у далеку подорож не бракує. Автопробіг вирішено поділити на дві частини, перша стартує зі Львова 14-го травня, друга, відразу після завершення Євробачення 22-го. Усього планується, що в акції візьмуть участь близько 50-ти автомобілів та 170 учасників. Посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе висловив сподівання, що ця акція не лише ознайомить грузинський народ із самобутньою українською культурою, а й допоможе збільшити кількість туристів: «Я думаю, що цей автопробіг принесе довгоочікуваний мир і спокій у Грузію. Цей автопробіг принесе мистецтво, творчість, самобутність українську у Грузію. Цей автопробіг, враховуючи, що він відбуватиметься у травні, напередодні літнього туристичного сезону у Грузії, ми сподіваємось, що цей автопробіг привезе до Грузії велику кількість туристів».

Крім журналістів та підприємців в автопробігу візьмуть участь і виконавці; зараз з багатьма з них ведуться переговори. Планується, що під час акції відбудеться низка концертів. А 25-го травня учасники автопробігу відвідають Беслан і поздоровлять подарунками дітей, що були у заручниках під час теракту у вересні 2004 року. За словами одного з організаторів Ігоря Суворіна, автопробіг спрямований на те, щоб люди у різних країнах розуміли та підтримували один одного.

«Я думаю, що цей захід - це новий імпульс, який би ми хотіли розвинути в Україні і країнах, які є сусідами і друзями України. Тому, що гасло “Схід і Захід єдині” ми хочемо розвинути до міжнародного стандарту. Для того, щоб люди розуміли один одного. Для того, щоб держави та керівництво держав проводили ту політику, яка б задовiльняла народи цих країн».

Завершиться акція – 26-го травня, у день незалежності Грузії. Грузинський посол в Україні висловив сподівання, що учасники автопробігу пройдуть урочистим маршем на знак підтримки грузинського народу.

XS
SM
MD
LG