Спеціальні потреби

Vital Voices відзначає українських жінок


Вашингтон – 27 квiтня. Базована у Вашингтоні правозахисна організація «Vital Voices» - «Життєво важливі голоси» у вівторок відзначила своєю нагородою групу жінок з різних країн світу за їх активну діяльність у різних галузях захисту прав людини загалом та жінок зокрема. Спеціальною нагородою було відзначено кілька українських жінок за їх роль у помаранчевій революції та формуванні громадянського суспільства.

Українка Оксана Горбунова на сцені одного із залів Мистецького центру імені Кеннеді була вже вдруге. У 2002 році організація Життєво важливі голоси нагородила Оксану за її активну боротьбу з торгівлею людьми. Цього разу почуття особливі, говорить пані Горбунова:

«Ви знаєте, це зовсім інші відчуття. Коли ми приїхали з України після таких кардинальних змін, і особливо коли ці зміни відбувалися за нашої участі і, звичайно, ми на цій сцені, на сцені 2005 року зовсім по-іншому себе почуваємо, бо представляємо демократичну Україну».

Особливі оплески викликала у присутніх на церемонії розповідь про вчинок Наталії Дмитрик, яка з екрана телеканалу УТ-1 розповідала глухонімим глядачам правду про результати виборів. Наталія говорить, що приємно вражена теплим прийомом американців:

«Знаєте, я настільки вражена і я була горда з того, що я українка, що я представляла свою рідну Україну, це таке відчуття неймовірне було, що навіть важко передати».

Викладачка Волинського університету Оксана Ярош під час виборчих подій організовувала студентів на захист демократії. Нагороду Життєво важливих голосів вона сприймає як заклик до подальшої праці.

«Я це сприймаю як аванс, тобто я постійно говорю, що це аванс, що нас чекає дуже тяжка робота – і це просто має бути поштовх, це ми маємо йти просто крок за кроком до розбудови того, щоб називатися справді демократичним суспільством».

Людмила Мерлян - менеджер і голова гендерного комітету «Громадського парламенту жінок України». Людмила брала участь у формуванні гендерної політики України та законодавства. Визнання правозахисною організацією світового рівня її роботи викликало у неї особливі почуття:

«До мене знову повернулися вiдчуття помаранчевої революції. Коли ми бачили цей ролик, коли ми знов відчули ці почуття, які переживали всі люди, я думаю всі люди, не тільки в Україні, в усьому світі, є така кількість, я думаю що це переважна кількість людей, які відчувають дуже добрі почуття і хочуть так змінити суспільство там, де вони живуть, на краще, і їх більше і їх об’єднує ця ідея. І я знов відчула от цей порив усіх людей – єдиний порив який, я думаю, один якраз і змінив наше буття, наше суспільство, і привів до от цих змін. Ми живемо вже в цьому – а світ дивиться на нас».

Індивідуальні нагороди Життєво важливих голосів отримали цього року міністр у справах жінок та ветеранів Камбоджі Му Соуча, Латіфа Джабдi - за активну участь у політичному житті Марокко, та Джая Аруначалам - за сприяння економічній незалежності жінок в Індії. У церемонії нагородження брали участь відомі політики, поміж яких були сенатор Гіларі Клінтон та колишній державний секретар США Медлін Олбрайт. Учасників представляла ведуча телеканалу NBC Андреа Мітчел та дворазова володарка кінопремії Оскар Саллi Фiлд.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG