Спеціальні потреби

Ветерани не готовi до примирення


Київ - 25 квiтня. Шістдесятиріччя Великої Перемоги не стане днем примирення усіх ветеранів в Україні. Однак є сподівання на те, що цей процес нарешті розпочався. Віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко повідомив про плановані урядом заходи з відзначення ювілейного 9 травня.

Попри заклик президента до примирення усіх ветеранів, шістдесята річниця Перемоги над фашизмом не помирить колишніх воїнів радянської армії з воїнами УПА. Ветерани Української повстанської армії, що воювали за незалежну Україну, не будуть визнані воюючою стороною, не отримають пенсій як учасники бойових дій, і не будуть вшановані у День Перемоги. На думку віце-прем`єра з гуманітарних питань Миколи Томенка, головний противник примирення – столична ветеранська організація:

«В силу різних обставин процедура примирення не може розпочатися з Києва. Я шаную всіх ветеранів і нашу ветеранську організацію, яку очолює Герасимов, але поскільки керівництво цієї організації є складовою Комуністичної партії України, то цей ідеологічний партійний момент, на мою думку, гальмує процес такого примирення».

За словами Томенка, процес розпочнеться радше з регіонів:

«У нас є добрі новини з кількох регіонів, де місцеві організації ветеранські воїнів радянської армії і воїнів ОУН-УПА починають процес примирення».

Як нагадав Томенко, у Москві цими днями обговорюють питання про участь у ювілейному параді воїнів Вермахту. “Якщо вже росіяни готові мислити категоріями загального примирення прямо ворогуючих сторін, то в Україні це тема, яку можна і треба вирішувати”, -- підкреслив гуманітарний віце-прем`єр.

Коментуючи, на прохання журналістів, повернення до шкільних підручників терміну “Велика вітчизняна війна” замість “Друга світова”, яке відбулося з ініцативи міністра освіти, соціаліста Ніколаєнка, Томенко сказав:

«Термін у нас наука поки що не переглядала, термін Друга світова війна це термін, який охоплює період ширший, від 39 року, і термін Велика вітчизняна війна, який так само ще ніхто не відміняв, охоплює 22 червня 41 року. І тому якщо мова йде про такі уточнення, то я не бачу жодних проблем. Але ще раз кажу, що надзвичайно важливо сьогодні все-таки сказати правду молодому поколінню, що відбувалося під час Великої вітчизняної війни».

Говорячи про соціальну та економічну підтримку ветеранів, Микола Томенко повідомив, що всі одноразові доплати і пенсії учасникам війни, учасникам бойових дій та інвалідам будуть виплачені до 9 травня. До цієї ж дати всі учасники бойових дій отримають ювілейні медалі 60-річчя Перемоги. Трохи пізніше – влітку – такі ювілейні нагороди отримають учасники війни, яких в Україні 3 мільйони. Не все вийшло в уряду з наміром дати до 9 травня ветеранам автомобілі: як каже Томенко, “Автозаз” вирішив заробити на цій урядовій ініціативі, піднявши ціни на авта для ветеранів. Однак уряд від своїх зобов`язань не відмовляється і обіцяє видати автомобілі до кінця року.

Микола Томенко повідомив також про нову ініціативу з відзначення 60-ї річниці Великої Перемоги. 9-го травня в Україні пройде загальнонаціональна хвилина мовчання на знак скорботи за полеглими. Хвилина мовчання відбудеться під час ранкових урочистих заходів 9 травня за участю президента Ющенка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG