Спеціальні потреби

Чорнобильцi хочуть угоди з урядом


Київ - 20 квiтня. 23 квітня у Києві відбудуться акції протесту чорнобильців. Керівництво «Союзу Чорнобиль України» стверджує, що кожного року витрати на соціальні програми для чорнобильців зменшуються. Не став винятком і цьогорічний бюджет. Для вирiшення проблеми вони надiються пiдписати угоду з урядом.

Інформація про проблеми чорнобильців, як правило, набуває актуальності у квітні, напередодні чергової річниці аварії на ЧАЕС. Цього року минає 19-та річниця від дня цієї трагедії. За словами Юрія Андреєва, президента громадської організації «Союз Чорнобиль України», через відсутність національної програми, спрямованої на вирішення чорнобильських проблем, немає державного плану, який би визначав пріоритетність тих, чи інших соціальних програм. Через це у Міністерстві фінансів кожного року виникає спокуса скоротити фінансування витрат на чорнобильців. До того ж час від часу представники уряду звертають увагу на велику кількість чорнобильців, і вважають, що частина з них користуються фальшивими посвідченнями. Таку ж заяву з обіцянками ретельної перевірки зробив і новий уряд Тимошенко. Натомість Андреєв каже, що чорнобильців перевіряли вже чотири рази і вони розцінюють такі дії як образу:

«Ми розглядаємо таку заяву як образу, чи спробу провести таке собі нівелювання соціальних програм, заявити про те, що більшість чорнобильців ходить під незаслуженим підробленим статусом і пільгами користується незаконно. Ми виявляємо таких псевдо-ліквідаторів самі; навіть більш ефективно, ніж це робить держава.

Сьогодні у черзі на отримання житла стоять 47,5 тисяч чорнобильців. Ця черга, за словами представників громадських організацій, може існувати 100 років. Втiм такий стан справ чорнобильців не влаштовує. Так само як не влаштовує рівень пенсій і виплат, які вже давно не переглядались. Щоб вирішити усі проблеми, що накопичились за останні роки, чорнобильці звернулись до уряду і сподіваються незабаром підписати широкомасштабну угоду, яка б у перспективі допомогла розв’язати усі складні питання. Юрій Андреєв каже, що свою готовність до співпраці вже висловила прем’єр Тимошенко, яка навіть пообіцяла взяти участь у запланованих акціях чорнобильців:

«Єдине, з чим у нас виникає проблема – неоперативно працюють міністри. Зацікавленість прем’єр-міністра Юлії Володимирівни Тимошенко у підписанні такої угоди є явною. Ось її доручення від 16-го квітня. Тут термін вказаний сьогоднішній. Написано – Жванії, Кириленко, Пинзенику, Поліщуку, Томенку. Ніхто, нічого поки що не подав. Звичайно тут присутні і недостатня співпраця міністрів Кабміну, низька компетентність. Тут нема чого приховувати».

Представники громадських організацій кажуть, що проблема Чорнобиля не є проблемою 300 тисяч ліквідаторів та близько 3 мільйонів тих, що постраждали. Це велика проблема усіх українців. Тому, вважають вони, сумно дивитись, як напередодні парламентських виборів депутати намагаються загравати з цією категорією населення і подають у Верховну Раду безліч законопроектів, які насправді нічого не гарантують чорнобильцям.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG