Спеціальні потреби

Нафтовики не згiднi з дiями уряду


Київ – 19 квiтня. Українські нафтовики протестують проти наказу Міністерства економіки про встановлення цінових обмежень на паливо та бензин. У свою чергу урядовці вважають, що дискусія про ціни на пальне – це тест для чиновників і політиків, який визначить чиї інтереси вони захищають.

Розпорядження міністерства економіки про встановлення до 1 травня цінових обмежень на паливо та бензин викликало протест в нафтопромисловців. Сьогодні вони звернулись з відкритим листом до прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко. У ньому вони просять про зустріч, на якій можна б було домовитись про розробку спільного плану з подолання кризової ситуації на ринку нафтопродуктів. Звернення підписали представники восьми компаній, що працюють на території України. На їх думку, зростання цін на нафтопродукти є об`єктивним і зумовлене низкою факторів, головним з яких стало різке зростання вартості нафти, що імпортується в Україну, а також суттєве підвищення тарифів на перевезення нафти залізничним транспортом. Звертаючись до прем`єра, нафтопромисловці відкинули звинувачення про змову з метою підвищення цін на нафтовому ринку. Вони припускають, що Тимошенко може володіти неповною або недостовірною інформацією про ситуацію у паливно-енергетичному комплексі України.

Разом з тим, українські нафтові кампанії заявили про готовність виконувати усі рішення уряду і обіцяють забезпечувати населення усіма необхідними нафтопродуктами за доступними цінами, проте адміністративні методи регулювання цінової політики, на їх думку, можуть спричинити дефіцит нафтопродуктів.

Свою позицію з приводу ситуації, що склалась на ринку нафтопродуктів сьогодні оприлюднив віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко. Він, зокрема, вважає, що дискусія про ціни на паливо стане тестом для політиків та чиновників, який виявить кого вони захищають в дійсності – великий бізнес, чи українських виробників. Томенко вважає, що проблема підвищення цін на нафтопродукти, крім загальновідомих причин, має ще одну ключову складову. Це - наслідок політики Кучми,Януковича та Медведчука, які за політичну підтримку Росії розраховувались економічною та енергетичною безпекою України і здавали російським олігархічним структурам стратегічні підприємства нафтопереробної галузі.

Віце-прем`єр вважає, що позиція уряду при наведенні порядку на енергетичному ринку полягає у захисті в першу чергу споживача, а не бізнесу, і спрямована на демонополізацію українського енергоринку.

Про кризу на нафтовому ринку України вже почали писати і російські мас-медіа. На їх думку, українському уряду доведеться докласти багато зусиль для врегулювання ситуації на енергоринку, адже його більшість контролюють російські компанії, припинення діяльності яких може призвести до тотального дефіциту нафтопродуктів в Україні.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG