Спеціальні потреби

Ющенко закликає до змiн у приватизацiї


Київ - 18 квiтня. Змін у політиці приватизації України зажадав від нового глави Фонду держмайна Валентини Семнюк президент України Віктор Ющенко. Сьогодні він особисто приїхав у Фонд та окреслив нову політику у цій сфері.

Проблеми приватизації були важливими темами під час виборчої кампанії. Тоді ще кандидат у президенти Ющенко заявляв, що безконтрольним продажам майна в одні руки і без конкурсів треба покласти край. Нині це завдання від доручив соціалістці Валентині Семенюк, яка до призначення головою Фонду очолювала парламентську комісію з питань приватизації. На її представленні, Ющенко не втримався від різкої критики попереднього керівництва Фонду.

Також президент попередив юристів Фонду, що на них чекає серйозне розслідування їх роботи. Одним із яскравих прикладів непрозорої та незаконної приватизації Ющенко називає Криворіжсталь і дорікає всім, хто допустив продаж цього стратегічного підприємства.

У свою чергу перед Семнюк президент ставить завдання провести інвентаризацію всього державного майна країни, чого досі не зроблено, простежити, чи нові власники майна дотримуються своїх інвестиційних зобов`язань, проаналізувати головні недоліки попердньої приватизації і працювати прозоро. Семенюк каже, що готова це виконати.

10 днів президент дав новій керівничці фонду на ознайомлення зі справами; далі він планує зустрітися з нею і почути 4 першочергові задачі.

У свою чергу експерти зазначають, що у разі такого підходу до приватизації, коли інвентаризація майна, а не пошук ефективного власника є пріоритетом, теж може стати проблемою для приватизації. Хоча б тому, що у разі невиконання планів приватизації, може провалитися виконання бюджету. Тому багато оглядачів досить критично сприйняли призначення на цю посаду представниці Соціалістичної партії, яка загалом досить критично ставиться до всього процесу продажу державного майна.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG