Спеціальні потреби

Генпрокуратура розслiдує виборчi порушення


Київ - 5 квiтня. Генеральна прокуратура України нині провадить цілий ряд розслідувань щодо порушень в ході виборчої кампанії в Україні. Деякі справи вже передано до суду, а по справі заликів про порушення державного суверенітету України тривають допити.

Генеральна прокуратура Україна поновила допити у справі про заклики до сепаратизму та порушення територіальної цілісності України. Нагадаємо, що 28 листопада минулого року, у пік помаранчевої революції у Северодонецьку на Луганщині відбувся так званий з`їзд депутатів усіх рівнів, де зібралися прихильники Януковича та де виголошувалися заклики до відділення від України. На з`їзд завітав мер Москви Юрій Лужков. Це, як вважалося, мало засвідчити підтримку сходу з боку північного українського сусіда. Самі ж учасники з`їзду заявляли – вони можуть проголосити відділення східних та південних областей від України.

До дачi свiдчень у цiй справi мають запросити голову Луганської облради Віктора Тихонова. Вже допитано ексгубренатора Харківщини Кушнарьова та екс-губернатора Донеччини Близнюка. Голова Донецької обларади Борис Колесников був у Генпрокураторі сьогодні.

Як сказав Голосу Америки керівник прес-служби ГПУ В`ячеслав Астапов, нині в прокуратурах в регіонах чимало справ по порушенням під час виборів. Частину з них передають до суду. Це вже зроблено у кількох областях України. Суди досить швидко ухвалюють рішення і засуджують переважно керінвиків та членів комісій на декілька років ув`язнення, але умовно. Тобто у в`язницю поки що не сів ніхто, але фактично ці люди отримали серйозні попередження, адже у разі скоєння ними повторного злочину, ув`язнення їм не оминути.

Ну і найбільш резонансна справа – по фальсифікації результатів виборів. Поки що деталей розслідування ГПУ не повідомляє, однак секретар РНБО Петро Порошенко нещодавно заявив, що у цій справі понесуть покарання усі винні, як він сказав, без виключення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG