Спеціальні потреби

В Українi схвалено новий бюджет - 2005-03-25


Київ - 25 березня. Верховна Рада сьогодні схвалила поправки до Бюджету України 2005. Фактично парламент схвалив принципово новий бюджет, мета якого скасувати тіньові схеми в економіці та підвищити життєвий рівень українців. Не підтримали новий соціальний бюджет лише прихильники Віктора Януковича – фракція Регіонів. Загалом за документ проголосували 376 депутатів.

Розгляду поправок до бюджету депутати присвятили весь день без перерв. Весь цей час у залі була присутня прем`єр-міністр Тимошенко із економічним блоком уряду. Вона уважно слухала депутатів і в результаті принципові для фракцій та груп правки в бюджет таки внесли. Головна ознака бюджету від Тимошенко – його соціальність. Мінімальна зарплата тепер становитиме 332 гривні, які і мінімальна пенсія. Ці виплати зросли майже на 40 відсотків. Відповідно мають зрости і всі інші, вищі за мінімальну зарплатні. У 12 разів уряд збільшив матеріальну допомогу на народження дитини, та на цілу низку інших соціальних виплат. Говорить міністр фінансів Віктор Пинзеник

«Допомога одиноким матерям збільшується в 4,1 рази, діятм інвалідам – в 4,5 рази, і дітям сиротам. Було 96 гривень – це мізерна сума, буде 468 гривень. Утримання військовослужбовців зростає в три рази».

Так само урядовці обіцяють підтримувати і гуманітарну сферу, виділивши 20 мільйонів для українського книгодрукування, 10 мільйонів на підтримку української мови та фінансування українських періодичних видань:

«Програма обдарованих дітей збільшується в два рази, програма українська діаспора – в бюджеті ми збільшуємо в 11 разів, ми повинні зблизити цих люлдей, яких доля закинула, зблизити з Україною».

Гроші для цього уряд взяв фактично, не підвищивши податки, а скасувавши податкові пільги. Як сказала прем`єр Тимошенко, депутати мають поділити зі своїм народом. Вона наголошує, що пільги скасували як підприємствам, власники яких нині в опозиції, так і провладним бізнесменам та політикам:

«За рахунок чого уряду вдалося це зробити – поділіться з цими людьми, які потребують вашої допомоги. У нас сьогодні не всі підприємства були підтримані, а тільки ті, які були Кучмою пролобiйiвані і виключені з реальної конкуренції».

Більшість критики на адресу бюджету від уряду Тимошенко стосувалася саме прибуткової частини. Ліквідація всіх пільг, на думку депутатів, може призвести до знищення цілого ряду підприємств та навіть галузей економіки, до зростання цін та ліквідації програм розвитку. Ще один докір – уряд не працював з депутатами під час розробки бюджету і ледь не шантажем змусив депутатський корпус проголосувати за принципово новий для України бюджет. Зрештою, Юлія Тимошенко із парламентської трибуни пообіцяла, вже найближчого місяця більшість українців стане жити краще.

«Всі відчують, що жити стало легше. І знаю, що коли наступного разу зберемося, ми один одному подякуємо, що зробили такий мужній крок – закрили тіньову сферу в Україні».

Зрештою, аргументи Тимошенко подіяли безвідмовно – 386 голосів за фактично новий бюджет України претендує на рекорд. Юлія Тимошенко підвтердила свій прем`єрський рейтинг, а її уряд отримав черговий карт-бланш від парламенту.

XS
SM
MD
LG