Спеціальні потреби

Проти Пiскуна готується позов - 2005-03-22


Київ - 22 березня. Цього тижня на Генерального прокурора України Святослава Піскуна буде подано судовий позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Позов ініціює суддя Апеляційного суду Києва Юрій Василенко, який відомий тим, що у 2002-му році порушив кримінальну справу проти президента Кучми.

Проблеми у стосунках зі Святославом Піскуном у Василенка виникли вже давно, проте офіційним приводом для судового позову стало інтерв`ю Генпрокурора журналу “Корреспондент”. У ньому, даючи оцінку діям Василенка при порушенні кримінальних справ проти президента Кучми, Піскун сказав, що Василенко взагалі може порушити кримінальну справу проти будь-якої людини. За словами судді, подібні заяви є неправдивими і такими, що завдають шкоди професійній репутації:

«Якщо я одноосібно, чи суд під моїм головуванням порушує кримінальну справу, то за умови існування двох складових: приводу та підстави. Лише за таких умов, а не проти будь-якої людини. Я не можу порушити справу проти Піскуна. У мене нема для цього ні заяв, ні повідомлень, ні доказової бази. Тому подібні звинувачення принижують мої честь, гідність та професійну придатність».

Від Генпрокурора Василенко вимагає лише вибачень. Вiн каже, що гроші Піскуна йому не потрібні. І взагалі вважає, що Святослав Піскун не має жодного права лишатись на посаді Генпрокурора. Цю посаду має обіймати абсолютно чесна людина, в якої немає за спиною жодних темних історій. Піскуну ж є у чому дорікнути, і у порушенні кримінальних справ проти Тимошенко, Турчинова, Хмари та багатьох інших, і у затягуванні розслідування справи Гонгадзе, каже Василенко. Його думку поділяє і голова Громадського комітету національної безпеки України Олексій Толкачов, який також цього тижня планує звернутися до Служби безпеки iз заявою про порушення кримінальної справи проти Піскуна за фактами злочинної недбалості, перевищення повноважень, зловживання службовим становищем та корупції. Олексій Толкачов також звинуватив Генпрокурора у небажанні покарати винних у фальсифікаціях президентських виборів:

«Давайте подивимось, проти чого виступали люди на Майдані, стояли 17 діб. Проти тотальної фальсифікації результатів виборів. Де фальсифікатори зараз? Вони ходять на волі. Генеральна прокуратура афішує чи 40, чи 50 кримінальних справ проти голів і членів територіальних виборчих комісій, а вибачте, а де Ківалов? А де ці люди, що перехоплювали інформацію з сервера Центральної виборчої комісії і редагували її в Адміністрації президента? У Піскуна або не піднімається рука на цих людей, або все, що на сьогодні робить Генеральна прокуратура, є дуже добре відсценарованим фарсом».

Крім того Генпрокурора звинувачують у непрофесійності, оскільки через його недбалість загинув Юрій Кравченко - головний свідок у справі Гонгадзе. Чому після усього цього Генеральний прокурор залишається на своїй посаді, - не зрозуміло, - кажуть Василенко i Толкачов. Проте після загибелі Юрія Кравченка представники нової влади, у тому числі і президент Ющенко, не стали відверто критикувати Святослава Піскуна.

XS
SM
MD
LG