Спеціальні потреби

Що Вiктора Ющенка чекає у США - 2005-03-22


Вашингтон - 21 вересня. На початку квітня, як відомо, президент Віктор Ющенко прибуде з візитом до США. Хоч жодного офіційного графіку поки що не оприлюднено, вже стали відомі деякі деталі запланованого візиту.

Як повідомляє інтернет-портал української діаспори Брама, Віктор Ющенко розпочне свій візит з Вашингтону, куди прибуде у пізніх годинах третього квітня. Його мають супроводжати його дружина Катерина та делегеція урядовців на чолі з міністром закордонних справ Борисом Тарасюком.

В американській столиці український лідер зустрінеться у Білому домі з президентом Бушем, відвідає Палату торгівлі США, виступить в Джорджтаунському університеті та повечеряє з президентом Світового банку Джеймсом Вулфенсоном. Ющенко має також зустрітися з українською громадою - насамперед під пам’ятником Тарасу Шевченку в американській столиці і відтак на бенкеті, який влаштують на його честь.

Поки що нез’ясованим залишається, чи виступить український президент на спільній сесії Конгресу США. З проханням запросити його туди деякі законодавці звернулися до спікера Палати представників Денніса Гастерта, однак він ще не дав відповіді. Справу також активно лобіює українська діаспора у США, яка вважає, що Віктор Ющенко нічим не поступається попереднім промовцям в Конгресі - таким як Лех Валенса, Вацлав Гавел, Нелсон Мандела та Борис Єльцин.

Після відвідин Вашингтону Ющенко має побувати в Чикаго - одному з найбільших у США скупчень українців та рідному місті його дружини, як також у Бостоні, де він отримає присуджену йому нагороду «За мужність» імені Кеннеді та ймовірно виступить у Гарвардському університеті.

XS
SM
MD
LG