Спеціальні потреби

Саботажникам реформ Тимошенко обiцяє новий Майдан - 2005-03-14


Київ – 13 березня. Прем`єр Юлiя Тимошенко обіцяє, що вже за 100 днів українці відчують зміни на краще, і застерігає Верховну Раду від блокування урядових реформ. У разі парламентського спротиву глава уряду прогнозує продовження Майдану.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє, що вже через 100 днів українські громадяни відчують реальні зміни на краще. Про це глава уряду заявила на зустрічі в Києві з представниками центральних та регіональних засобів масової інформації.

“Через 3-4 місяці кожен відчує покращення життя не на статистичних показниках, а на собі”, -- сказала Тимошенко. Чинники, які, за її словами, допоможуть підняти економіку і матеріальний добробут громадян, -- це наведення порядку в приватизаційній та податковій сферах, а також закриття “дірок” для контрабанди на кордонах. Прем`єр, зокрема, навела приклад, коли після запровадження програми “Контрабанда стоп!” прибутки держави від імпорту утричі зросли порівняно з минулорічними.

Глава уряду повідомила також, що найближчим часом здійснить поїздки проблемними регіонами країни, серед яких назвала Донецьку, Луганську область, а також Республіку Крим.

Юлія Тимошенко заявила, що зараз відчуває, як було сказано, “глухий спротив роботі Кабміну”. За її словами, існує потужне лобі, зацікавлене у збереженні пільг та тіньових схем. Водночас прем`єр висловила впевненість у тому, що реформаторські законопроекти все-таки будуть ухвалені парламентом. Для цього Кабінет Міністрiв проситиме Верховну Раду провести сесійний тиждень 21-26 березня, щоб прийняти поправки до бюджету-2005. Ці поправки зумовлені урядовими ініціативами з підвищення зарплат, пенсій та соціальних виплат, як також зменшення ставок ввізного мита для перекриття корупції на кордоні.

За словами Тимошенко, “за такі речі нормальні депутати не можуть не проголосувати”. У разі ж блокування Верховною Радою урядових реформ Тимошенко прогнозує нові мітинги протесту. “Тоді знову заговорять майдани”, -- сказала прем”єр-міністр на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання про дії Кабінету Міністрів у разі провалу бюджетних змін. Помаранчева революція не закінчилася, -- заявила вона, пообіцявши: “Коли буде важко, уряд знову звертатиметься до Майдану”.

А тим часом надійшло повідомлення про те, що Юлія Тимошенко здобула премію “Жінка року – 2004”. Цю премію український прем`єр і спосртсменка Яна Клочкова отримали на урочистій церемонії нагородження лауреатів у суботу в Києві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG