Спеціальні потреби

Кучма заявив, що не вiрить у вину Кравченка - 2005-03-07


Київ - 7 березня. В українськiй столицi сьогодні ховали екс-міністра внутрішніх справ. На церемонії прощання з Юрiєм Кравченком колишнiй президент Леонiд Кучма заявив, що не вірить у причетність екс-міністра до вбивства журналіста Гонгадзе. Говорячи про зміст передсмертної записки Кравченка, Кучма не став коментувати обвинувачень, що містяться в ній на його власну адресу.

Леонід Кучма вдруге повторив, що не вірить у причетність Юрія Кравченка до вбивства журналіста Гонгадзе. “Я ні за яких умов не повірю, що він міг віддати такий злочинний наказ. Ні за яких умов”. Так заявив Леонід Кучма на церемонії прощання з екс-міністром внутрішніх справ, що відбулося в понеділок у будинку Музичного театру на Подолі в Києві.

Кучма не відповів на запитання журналістів, чи вірить він у версію самогубства, а коментуючи зміст передсмертної записки Кравченка, сказав лише: “Він заявляє, що він не винен, і я це підтверджую”. Екс-президент, однак, не став коментувати обвинувачення, які містилися у тій передсмертній записці, на свою власну адресу.

На прощанні з покійним були також присутні київський мер Олександр Омельченко, зять Кучми Віктор Пінчук та відомий бізнесмен з оточення екс-президента Григорій Суркіс, як також лідер Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко.

Після прощальної панахиди відбулося відспівування тіла в Іллінській церкві на Подолі. Поховали екс-міністра на Байковому кладовищі.

Нагадаю – Кравченко був знайдений мертвим 4 березня. Саме в цей день він мав бути допитаний в Генеральній прокуратурі як один з ключових свідків у справі Гонгадзе. У передсмертній записці екс-міністр заявив про свою невинність, як також про те, що він став жертвою політичних інтриг тодішнього президента Кучми.

Нагадаю також – щоб попрощатися з Юрієм Кравченком, Леонід Кучма повернувся в Україну, перервавши свій відпочинок на чеському курорті Карлові Вари. Перед відльотом з Чехії, екс-президент так само заявляв журналістам, що не вірить у вину Кравченка. Він також сказав про свою непричетність до вбивства журналіста та підтвердив готовність свідчити у Генпрокуратурі у цій справі.

А тим часом багато політиків та експертів висловлюють думку про те, що з загибеллю Кравченка – ключового свідка і ймовірної зв`язуючої ланки між замовником і виконавцями – ланцюг розслідування вбивства Георгія Гонгадзе може перерватися, а ця найрезонансніша за всю новітню історію України справа так і не буде до кінця розкритою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG