Спеціальні потреби

22.02.05  -  Британська Файненшл таймс у статті Тома Ворнера з Києва та Дена Домбі з Брюселю пише, - 2005-02-23


що Ющенко прибув до бельгійської столиці з наміром переконати західних лідерів, що гідне України місце---це ЄС, і що він серйозно налаштований вдатися до необхідних для вступу туди реформ. Файненшл таймс пише, що Ющенко розпочинає свій візит до Брюселя із зустрічі з президентом США Бушем, який вже вчора заявив, що євроатлантична спідьнота має привітати Україну. Під час саміту НАТО у Брюселі у президента України буде також нагода зустрітися з лідерами європейських держав, керівництвом єврокомісії та виступити у Європарламенті. Там він, пише Таймс, наголосить на двох головних ідеях: членстві у СОТ цього року, і початку переговорів про приєднання до ЄС в дві тисячі восьмому році. Він з прохолодою ставиться до вступу до НАТО, говорячи, що йому треба більше часу для лікування розбіжностей в Україні після виборів, на яких його опонент кандидував на анти-західній платформі. Ющенко висловив задоволення новим планом дій Україна-ЄС, який встановлює головні ділянки реформаторських зусиль України в аспекті досягнення стандартів ЄС, від демократії до сертифікації продуктів. Лише одне мене непокоїть, -- каже втім Ющенко.-- Це те, що план дій мусив би завершуватися пропозицією нового обрію. А цього обрію немає. Він не визначений, сказав Ющенко, додавши, що волів би, щоб у ньому чітко говорилося про початок переговорів про вступ до ЄС після виконання Україною цьго плану, пише Файненшл таймс. Цей план, формально підписаний у понеділок, збільшує квоти імпорту української сталі до ЄС і містить пришвидчений графік надання Україні статусу ринкової економіки, що б дозволило ЄС скасувати антидемпінгові мита на важливі товари. Якщо Україна стане членом СОТ, ЄС погоджується розпочати переговори про зону вільної торгівлі з Україною. Цей план не пропонує перспективи членства, але передбачає приєднання України до внутрішнього ринку ЄС з вільним переміщенням капіталів, людей та товарів. Олег Рибачук, пише Таймс, сказав, що його найбільшою перешкодою у Брюселі був скептицизм євролідерів, зумовлений невиконанням попереднього уряду взятих на себе зобов’язань.

А Інтернешнл геральд триб’юн, торкаючись зазначеної теми, навіть вживає сильніший, аніж скептицизм, термін, говорячи про «страх», який викликає в ЄС перспектива членства ще одного європейського гіганта--України, і який заважає блоку привітати у себе Київ. Олег Рибачук заявив газеті, що ЄС надасть Україні статус країни з ринковою економікою протягом пари місяців. Щодо позиції Росії, він зазначив, що Москві не з руки противитися руху України на Захід. Це--українська справа, каже він, і якщо європейська модель--краща за якістю, то в людській природі обирати краще. Перед відбуттям до Брюселю Ющенко зустрівся у Києві з Лавровим, шефом російського МЗС, і наголосив на прагматичному змісті стосунків з Росією--вічним стратегічним партнером України, зазначає Трибьюн. Рибачук відзначив два виклики на шляху до ЄС: це впровадження влади закону та боротьбу з корупцією. Наразі десь шістдесят відсотків українців підтримують вступ до ЄС, але завданням лишається переконати всю країну, що її майбутнє--на Заході. Тому парламенські вибори наступного року будуть такими важливими, зазначає Інтернешнл геральд трибьюн.

Президент Буш під час свого євротурне зустрінеться також і з російським президентом Путіним--у Братиславі, пише Юрій Ушаков, посол Росії у США, на редакційній сторінці Вашингтон пост. Останнім часом американська і світова преса піддавала Москву і Путіна гострій критиці за відступ від демократії, тиск на медія, ліквідацію Юкоса, втручання в українські вибори, тощо. Ушаков ставить на меті переконати громадську думку напередодні саміту обох президентів, що Росія не звертає зі шляху демократії, а США та Росія мусять співпрацювати насамперед у галузі ядерного роззброєння, особливо можливого обміну інформацією для запобігання непорозумінь. Ушаков відзначив також ділянки, де позиції обох сторін не співпадають: це Ірак. Потім, це занепокоєння багатьох в Росії американськими намірами на пост-радянському просторі, включаючи Україну, Кавказ, Центральну Азію. Всі зусилля Росії, зазначив посол Ушаков, скеровані на забезпечення стабільності і цілісності країни. Ознакою зрілості обопільних стосунків є те, що США та Росія можуть вільно обговорювати будь-які проблеми, що викликають занепокоєння, у конструктивному і відвертому дусі. Ніщо, включаючи і демократію, не є поза дискусією, зазначив посол Ушаков, лише не треба демонізувати Росію. Альтернативою конструктивності обговорення розбіжностей, відзначає Вашингтон пост, є повернення до відчуження у американо-російських стосунках, від чого програють обидві сторони.

Підготував Володимир Звіглянич.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG