Спеціальні потреби

Реприватизацiя пiдприємств таки буде бiльш обмеженою - 2005-02-21


Київ - 21 лютого. Список можливих кандидатів на реприватизацію обмежиться кількома десятками об`єктів. Про це заявив Вiктор Ющенко, наголосивши на тому, що про реприватизацію тисяч підприємств не може бути мови.

Масової реприватизації не буде. У цьому запевняє президент Ющенко, спростовуючи тим самим попередню сенсаційну заяву глави уряду про можливість реприватизації трьох тисяч об`єктів.

“Реприватизація – це політика винятків”, -- заявив Віктор Ющенко, виступаючи в понеділок на інвестиційному форумі “Альфа-Банку”. За його словами, реприватизація в Україні торкнеться лише кількох десятків об`єктів. “Не сотень, не тисяч, а десятків”, -- підкреслив президент. “Політику винятків” застосують насамперед до комбінату “Криворіжсталь”; другим у списку можливих кандидатів на реприватизацію президент назвав “Укррудпром” – підприємство, яке, за його словами, було приватизоване незаконно. Разом з тим абсолютну більшість приватизованих підприємств в Україні – до 98% -- Ющенко назвав такими, що пройшли приватизацію згідно із законом.

Говорячи про подальшу приватизаційну політику, глава держави наголосив, що надалі усі стратегічні об`єкти, які підлягатимуть продажу, виставлятимуться на відкритий міжнародний конкурс. “Для України гроші не пахнуть, і немає значення, звідки географічно вони прийшли”, -- заявив Віктор Ющенко.

А тим часом процес повернення у державну власність “Криворіжсталі” іде повним ходом. Минулого тижня Печерський районний суд Києва скасував своє попереднє рішення про законність приватизації меткомбінату, а у понеділок 21 лютого Апеляційний суд України залишив в силі ухвалу Печерського райсуду, згідно з якою нинішнім власникам “Криворіжсталі” заборонено відчужувати придбаний пакет акцій підприємства до закінчення судового розгляду справи по суті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG