Спеціальні потреби

МВС знову взялося за справу Гонгадзе - 2005-02-18


Київ - 18 лютого. Міністерство внутрішніх справ України розпочало нове службове розслідування у справі зниклого журналіста Георгія Гонгадзе. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що деякі працівники міністерства вже почали активно допомагати слідству.

Для нового керівництва України розкриття справи Гонгадзе – справа честі. На одній зі своїх нещодавніх прес-конференцій лідер соціалістів Олександр Мороз заявив, що саме через цю справу в суспільстві виникла криза недовіри до старої влади, і саме вона стала каталізатором “помаранчевої революції”. Ще під час виборчої кампанії Віктор Ющенко обіцяв, що зробить усе можливе, щоб вбивство журналіста було розкрито. Сьогодні над цією справою активно працює Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ та підключається Служба безпеки України. Голова СБУ Олександр Турчинов у розмові з журналістами заявив, що служба зробить все можливе, щоб знайти не лише виконавців, а й замовників вбивства:

«Ви знаєте, президент дав доручення нам підключитись до розслідування цієї справи для того, щоб прискорити її розгляд. І я переконаний, що зараз ми створили спільну слідчу групу з Генеральною прокуратурою і входження у цей процес Служби безпеки України, яку довго не допускали, в принципі, до розслідування цієї справи, тому що, ви знаєте, мабуть підстави для цього, думаю, що після цього, як служба підключиться до цієї справи, ми зможемо побачити її закінчення з саме виявленням не тільки виконавцiв, а й замовників цього страшного вбивства».

Тим часом міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє про те, що розпочато нове службове розслідування, щодо організації стеження за Георгієм Гонгадзе. За його словами, зараз вилучається документація та долучаються нові свідчення. Після заклику Луценка до своїх співробітників допомогти у розслідуванні справи, в обмін на гарантії недоторканості, деякі працівники вже допомагають слідству. Новий глава МВС сподівається, що вбивство журналіста вдасться швидко розкрити. Вже зараз міністерство володіє інформацією, яка допоможе вийти на ключових осіб у цій справі. Луценко каже, що має дані про причетність до справи працівників столичної міліції та міліції Київської області.

Генеральний прокурор Святослав Піскун також обіцяє надати гарантії захисту працівникам правоохороних органів і громадянам, що володіють інформацією, яка допоможе розкрити вбивство Гонгадзе. Крім того він не виключає, що держава може виділити 5 мільйонів гривень особі, яка допоможе у розкритті цього злочину.

Генпрокуратура закликає до співпраці також спеціалістів силових структур, що перебувають на пенсії. Піскун підкреслює, що готовий до будь якої співпраці, аби вона дала результати. Нагадаю, що гарантії захисту, які сьогодні готові надати керівники силових відомств, не поширюються на безпосередніх виконавців злочину та замовників. З огляду на те, з яким ентузіазмом МВС, Генпрокуратура та СБУ взялись за розслідування, їх імена можливо скоро будуть відомі широкому загалу. І якщо розкриття цієї справи для керівників МВС та СБУ є лише виконанням обіцянки президенту, то для генерального прокурора – це може стати гарантією збереження посади.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG