Спеціальні потреби

Вiце-прем`єр з адмiнреформи мрiє звiльнити всiх чиновникiв - 2005-02-17


Київ - 17 лютого. Віце-прем`єр з адмінреформи Роман Безсмертний має намір завершити всі етапи адміністративної реформи до парламентських виборів 2006 року. І мріє звільнити, щоб потім заново набрати через конкурс, усіх без винятку чиновників. Про це вiн заявив на своїй першiй прес-конференції.

До адміністративної реформи бралися всі уряди, які приходили в сіру будівлю на вулиці Грушевського. Одначе спроби незмінно закінчувалися тим, що чиновницький апарат, який намагалися скоротити, перетікав у інші кабінети та нарощував свої ряди.

Віце-прем`єр з адмінреформи в революційному уряді Тимошенко Роман Безсмертний на посаді два тижні і каже, що чим більше вникає в роботу апарату, тим більше йому стає страшно:

«Нібито зовні воно все й розставлялося правильно, нікого не ображаючи. Але коли заглядаєш всередину і починаєш перейматися змістом, стає досить страшно».

На прес-конференції Безсмертний нагадав журналістам анекдот про новий надпотужний літак, на борту якого є все починаючи від ресторанів і закінчуючи сауною і навіть майданчиком для гольфу. Стюардеса пропонує пасажирам пристебнути ремені безпеки і каже: “Ну, а тепер подивимось, як усе це зможе злетіти в повітря”. Як реформувати монстра – Безсмертний ще достеменно не знає, але має мрію:

«Моя мрія є такою: я би що зараз зробив: знайшов би через Світовий банк ресурс, всім в один момент і в один день запропонував би відпочинок з утриманням у 3-4 рази більше, ніж було до цього, а далі провів би конкурс по відношенню до всіх чиновників і тих, хто відповідає, повернув би. На всіх 5-й курсах провів би... Таким чином, щоб максимально і кардинально оновити. Це моя мрія, я не не знаю, чи підтримають мене міністри, уряд, президент.

Якщо ж абстрагуватись від мрій, то віце-прем`єр з адмінреформи каже, що почне адмінреформу з оптимізації органів центральної виконавчої влади. Що звільнень заради звільнень не буде і скорочуватимуть чиновників тільки там, де державна структура перетворилася на репресивну машину; там же, де чиновників недостатньо, щоб надавати необхідні послуги громадянам, їх кількість, навпаки, збільшать. Безсмертний заявляє, що на своїй посаді займатиметься не абстрактною стратегією адмінреформи, а конкретними речами. “Краще я зроблю малесенький крок у цій царині. Тому що адмінреформа починається з малесенького села. І краще там, у цьому селі створити модель влади, яка буде служити людям, чи хоча б одне міністерство побудувати за європейською ознакою, ніж говорити про все разом і нічого конкретно не робити”, -- підкреслює віце-прем”єр.

Як заявив Безсмертний, першим своїм завданням він бачить надання міністру політичних функцій та перетворення його на ключову фігуру для перетворень у цій галузі. На запитання – скільки повинен отримувати міністр, щоб не брати хабарів, -- каже, поки що не знає відповіді. Не має й ніяких конкретних планів стосовно оплати праці чиновників. Але як політичне рішення відстоюватиме принцип – кількість чиновників повинна зменшитися, їх забезпечення – зрости.

Віце-прем`єр з адмінреформи повідомив також, що збирається ліквідувати підрозділи з адмінреформи у міністерствах. Безсмертний каже – йому подобається те, чим він займається, і обіцяє, що усі етапи наміченої реформи завершить уже до парламентсьикх виборів 2006 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG