Спеціальні потреби

У Києві припинило мовлення Громадське радіо - 2005-02-17


Київ - 17 лютого. У Києві припиняє свою роботу Громадське радіо. Цей проект з`явився три роки тому завдяки підтримці західних донорів, серед яких і Фонд Джорджа Сороса. Радіостанція керувалася принципами роботи громадського мовлення, поширеного на Заході, однак так і не отримала ліцензії для роботи в Україні.

Проект "Громадське радіо" з`явився у лютому 2002 року. Відразу планувалося, що воно виходитиме в ефір на середніх хвилях - частоті, що належала радіо “Люкс”. Однак за день до виходу в ефір “Люкс” повідомив, що відмовляється від відповідної угоди. Громадське радіо з півроку мовило лише в мережі Інтернет, однак далі виходило на хвилі радіостанції “Континент”. Після закриття “Континенту” Громадське радiо знову опинилося в Інтернеті. Напередодні виборів кілька місяців мало годину ефіру на радіо “Ера”, однак після нового року “Ера” угоду розірвала. Відтак один із грантодавців - Європейська комісія - припинила фінансування цього проекту, оскільки умовою був вихід в ефір. Тепер про рішення припинити фінансування заявив і інший донор проекту – Фонд “Вiдродження”. Його керівник Євген Бистрицький каже, що “це тимчасове припинення роботи радіостанції”, і що Фонд не бачить можливості фінансування Громадського радiо саме у такому вигляді, коли радіо існує без виходу в ефір.

Натомість президент Громадського радіо Тарас Кузьмов в інтерв`ю Голосу Америки заявив, що не бачить можливості поновлення роботи Громадського радіо та отримання ним ліцензії. Він каже, що у той час, коли Громадське радіо вже мало добре реноме незалежного медіа, свого слухача та гостя, нарада п`ять разів відмовляла у наданні ліцензії на мовлення, мотивуючи це тим, що весь радіочастотний ресурс у місті Києві вже розподілений.

Останній раз Громадське радіо програло конкурс вже у грудні, коли політична ситуація в країні змінилася. Тоді кілька ліцензій отримала радіокомпанія “Нарт”, яка за інформацією української преси має відношення до Держсекретаря України Олександра Зінченка. Відтак Тарас Кузьмов каже, що більше не бачить сенсу подавати заявку до Нацради.

У п`ятницю на “Громадському” останній марафон. Він присвячений не діяльності радіостанції, а перспективам громадського мовлення в Україні взагалi. Президент Громадського радіо каже, що нині є підстави казати, що нова влада дещо відходить від своїх обіцянок реалізувати систему громадського мовлення в Україні.

Цікаво, що прийти у студію “Громадського радіо” та поговорити на цю тему відмовився віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко, аргументуючи це зайнятістю «урядовими справами».

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG