Спеціальні потреби

Англомовна преса про проблеми Буша та Фiшера - 2005-02-16


Вашингтон - 16 лютого. Вашингтон пост аналiзує дилему, перед якою опинилися США у стосунках з Росiєю; Нью-Йорк таймс пише про проблеми мiнiстра закордонних справ Нiмеччини Фiшера, якi для нього створила лiберальна полiтика видачi вiз нiмецькими консулами в Українi.

США-Росiя: чи закінчився роман? -- запитує на сторінках Вашингтон пост Річард Голбрук, колишній посол США в ООН в адміністрації Клінтона. Увагу екс-посла привернули деякі тенденції в політиці Кремля до так званих країн ближнього зарубіжжя, які Захід і, конкретніше, адміністрація Буша, не можуть ігнорувати. Зокрема, Путіна, як виглядає, дедалі більше дратує зростаюча незалежність деяких колишніх радянських республік, насамперед, Грузії і України. Однак його незграбне втручання, яке не спромоглося запобігти демократичним народним повстанням минулого року в тих країнах, уважає Голбрук, лише послабило його позиції. Далі він перераховує певні дії Росії, які були зігноровані Вашингтоном та ЄС: Москва продовжує утримувати свої війська в Грузії та Молдові, незважаючи на власні обіцянки вивести їх ще в 1999 році. Ці війська, на думку Голбрука, лише підстьобують сепаратистські рухи та дестабілізують ситуацію в регіонах, перетворюючи їх на зони «заморожених», або повзучих, конфліктів. Тому, гадає екс-посол, доцільно запитати: а що ж США отримали за свою політику «карт-бланшу» стосовно Росії за останні чотири роки, відколи Буш зазирнув в душу Путiна. Лише Буш знає, що він там побачив, але це не було варто ціни, яка була за те заплачена, скаржиться Голбрук: Росія вiдкрито виступила проти США стосовно Іраку разом з Німеччиною та Францією. Наразі Кремль «зачаровує» Туреччину, прагнучи встановити з нею особливі стосунки, які б дозволили Росії поширити свої впливи на цей вибухонебезпечний регіон. Москва наклала вето на продовження праці в Грузії групи від ОБСЄ з моніторингу становища на кордоні. Голбрук доходить висновку, що адміністрація США мусить переглянути свої стосунки з Росією. Перевірка того, чи насправді романтичний період у стосунках Вашингтона i Москви завершився, настане скоро, пише Голбрук, -- під час зустрічі обох лідерів у Братиславі наступного тижня, а потім – 9 травня у Москвi на урочистостях з нагоди 60-ліття перемоги у Вітчизняній війні. Але вже зараз США та ЄС мусять встановити чіткi вимоги до Москви, починаючи з обіцянки від 1999 року про виведення військ, пише Голбрук на сторiнках Вашингтон пост.

Тим часом Нью-Йорк таймс пише про зростаючий скандал в Німеччині, який загрожує популярному міністру іноземних справ Йошці Фішеру відставкою. Причиною стала його ліберальна політика з видачі віз українським кримінальним авторитетам та проституткам, пише часопис. Фішер заявив про свій намір надати свідчення у цій справі спеціальній комісії парламенту, але відмовився від будь-яких публiчних заяв. Втiм оглядачі уважають це найгіршим скандалом для його Партії зелених за шість років. А обвинувачують партію і Фішера не лише в тому, що вони полегшили в’їзд до Німеччини цим групам осіб, але й в тому, що не припинили його, коли про це стало відомо. У заяві в понеділок Фішер узяв на себе «політичну відповідальність» за помилки, зроблені німецьким консульством в Україні, яке видало тисячі віз кримінальним авторитетам, членам угруповань, що займалися трафіком людей і проституток від 2000 по 2002 роки. Але скандал почався тоді, коли газета Райніше пост у вівторок оприлюднила документ МЗС, з якого випливало, що Фішер знав про цю проблему ще за рік до того, як визнав її. Наразі ж йдеться вже про те, що Зелені, ігноруючи застереження, занапастили національні інтереси країни. Від Фішера вимагають заявити, коли точно йому стало відомо про візові зловживання в Україні, і що він зробив для їх припинення, пише Нью йорк таймс про останній політичний скандал в Німеччині.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG