Спеціальні потреби

Українські підприємці критикують адмінреформу уряду Тимошенко - 2005-02-14


Київ - 14 лютого. Українські підприємці виступили з критикою адміністративної реформи, яку здійснює уряд Юлії Тимошенко. Вони переконані, що влада, яка декларує підтримку дрiбному підприємництву, не може ліквідувати Державний комітет з питань підприємництва та регуляторної політики. Крiм цього дрібний український бізнес просить нового президента спростити систему оподаткування.

Кажуть, що основною рушійною силою української помаранчевої революції був середній клас, а саме підприємці, які розвиток свого бізнесу за старої влади порівнювали із принципом – “Не завдяки, а всупереч”. Відтак очікування підприємців від нової влади дуже значні. Для початку вони хочуть діалогу з урядом та президентом, відкритої та чесної політики і спрощення системи оподаткування. Говорить голова ради підприємців України Ксенія Ляпіна:

«Пропозиція – накласти мораторій на будь-які перевірки та штрафи на пенсійні внески. Якщо б ми з урядом знайшли законодавче врегулювання, підприємці тоді відчують, що їх почули і їм роблять крок на зустріч, і тоді б не відбулося делегалізації підприємницької діяльності».

Поки що у нової влади до вирішненя таких конкретнх і актуальних проблем руки не дійшли. Однак вже перші кроки, зокрема адмінреформа, викликають у підприємців занепокоєння. На їх думку, підпорядкування держкомпідприємництва мінекономіки породить значну кількість проблем:

«Ми безумовно за те, щоб боротися з бюрократією, але поясніть мені, чому боротьбу з бюрократією треба починати з підпорядкування Державного комiтету з питань підприємництва, а не iз знищення податкової міліції? Ми за боротьбу з бюрократією, але ми вважаємо, що є важливіша функція - регуляторна політика».

Як каже голова профспілок таксистів Василь Попик, ліквідувавши Державний комітет, що опікувався підприємцями, їх залишили без захисників. Особливо це відчутно у регіонах України:

«Як було до цих пір. Наприклад, місцева влада видумала якусь постанову. Голова нашої профспілки брала представника нашого комітету і йшли розбиратися. І ми свого добивалися, бо ця людина була незалежна. А тепер треба йти у відділ економiки, який і видумав ту чи іншу постанову, і як ми там домовимося»?

Таксисти, яким з Нового року підняли ставку податку, а також ввели обов`язкове страхування, збираються страйкувати 17 лютого. Ранiше такі страйки помічали всі, бо таксисти просто перекривали рух. Тепер, вони кажуть, що цією їхньою акцією хоче скористатися нова опозиція, аби продемонструвати негаразди в державі. Самі таксисти кажуть, що їх акція несе економічний характер і може бути відмінена, якщо президент продемонструє готовність послухати їх вимоги:

«Ми не хочемо ніяких акцій більше. Ми законопослушні люди. Ми хочемо жити у своїй країні і тут платити податки. Я не роузмію, чому нас не чують. Ми написали листи, куди тільки можна і не отримали відповіді. Ми просимо зустрічі, ми хочемо, щоб це питання було врегульовано».

Раніше про бажання сісти за круглий стіл з новою владою заявили топ-менеджери великих українських підприємств. Поки що вони, як і дрібний бізнес, відповідного запрошення не отримали.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG