Спеціальні потреби

Президент Ющенко вперше після виборів відвідав Донецьк - 2005-02-10


Київ - 10 лютого. Віктор Ющенко сьогодні вперше від часу виборів приїхав до Донецька представити нового губернатора Вадима Чупруна. Це місто було найкритичніше налаштоване щодо нового українського президента. Втім жодних сутичок під час візиту не сталося. Президент вітався як зі своїми прихильниками, так і з противниками.

Півтора року тому Донецьк зустрів Віктора Ющенка п`яними радикально налаштованими молодиками, блокуванням ще з аерпорту, біг-бордами з його зображенням із фашистською свастикою та закритим приміщенням, де мав проходити з`їзд блоку Наша Україна. За час президентської кампанії переважна більшість мешканців міста підтримували свого земляка Януковича, і внаслідок потужної інформаційної обробки були досить критично налалаштовані проти Віктора Ющенка.

Втiм сьогодні Донецьк зустрічав нового українського президента мирно. Біля входу в облдержаміністрацію зібралися кількох сотень як його противників, переважно це були партійці прогресивної соцiалiстки Наталі Вітренко, та стільки ж щирих прихильників Ющенка.

Найбільше людей вразило, що президент вирішив особисто привітатися з тими, хто стояв у першому ряду, і навіть хотів поговрити зі своїми противниками, однак у його бік полетіли сніжки. Це був єдиний конфронтаційний момент донецького візиту.

Замість запланованих півгодини, Президент розмовляв з активом області майже дві години. Перед цими людьми Ющенко говорив вже звичні у його риториці речі – він хоче детінізації економіки України, в тому числі й Донеччини, ситуація в якій нині є однією з найгірших. Вiн також вкотре наголосив, що хоче чесної та відритої влади. За словами Ющенка, його здивувала позція залу та вирази облич, оскільки на його думку, це поділяють люди в усій Україні:

«Мені не подобається, коли є кримінальна влада. І я вам даю слово, ні чемодани, ні мішки з грішми віднині з Донецька до Києва ходити не будуть. Я хочу чесної влади, і не хочу знати, скільки коштує начальник УМВС в Донецькій області».

“Ми прийшли з миром і добром”, аби це продемонструвати, додав Ющенко.

Президент не звільнив керівників районів в області, як це зроблено у багатьох інших областях країни. Донецьким керівникам він дав термін до грудня, аби ситуація в області стала кращою. Від кожного з них він вимагає персональної програми розвитку в їх регіонах, представленої людям, а в кінці року обіцяє персональний іспит з кожним щодо її виконання.

Далі Ющенко недовго спілкувався із місцевою пресою. Він пообіцяв невдовзі розказавти багато цікавого про нинішніх опозиціонерів, а також заявив, що до кінця наступного тижня цілком сформує нову владу.

Серед новинок щодо кадрових призначень, озвучених у Донецьку, – Сергій Соболєв відтепер предтсавлятиме президента у парламенті, а щодо можливої зміни генпрокурора Піскуна, Ющенко сказав, що ще думає. Очевидно, такі думки навіяла і вчорашня зустріч президента із матір`ю загиблого журналіса Георгія Гонгадзе, яка тривала понад три години. Пані Леся категорично відмовилася побачитися із Піскуном.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG