Спеціальні потреби

Конфлiкт Нацради з донецьким телеканалом - 2005-02-08


Київ - 8 лютого. Телевізійний канал “Київська Русь Телебачення” звернувся сьогодні до президента України Віктора Ющенка з проханням про захист. КРТ просить президента допомогти розв`язати проблему, що виникла із отриманням додаткових ліцензій. Конфлікт між Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення і телеканалом “Київська Русь” триває вже кілька місяців. Зміна влади в Україні супроводжується конфліктами в інформаційному просторі. Про упереджене ставлення до телеканалу Інтер, що завжди підтримував попередню владу, днями заявив головний редактор телеканалу. Сьогодні ж про утиски з боку Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення говорить донецький канал “Київська Русь Телебачення”. Телеканал, що позиціонує себе, як соціальний – без реклами та насильства, намагається вийти на загальнонаціональний рівень, проте, зробити це не вдається через конфлікт з Нацрадою.

За словами Генерального директора каналу Олени Скидан, ще у березні минулого року КРТ звернулось до Нацради з проханням про розширення своєї мережі. Канал сам прорахував частоти у 36 містах України. Проте у жовтні Нацрада відмовилась видавати каналу ліцензії на ці частоти, мотивуючи це неузгодженістю плану дій. З 22 жовтня “Київська Русь Телебачення” веде судову тяганину, намагаючись змусити Нацраду виконати свої обіцянки, проте жодних результатів це не принесло. Національна рада з питань телебачення та радiомовлення відмовляється виконувати рішення господарського суду Києва, який зобов`язав її видати КРТ усі необхідні документи. Олена Скидан каже, що представники каналу можуть пояснити такі дії Нацради двома причинами:

«Все це відбувається саме зараз через те, що канал починав своє мовлення з Донецька та Донецької області. Наша географічна приналежність до Східного регіону відбивається сьогодні на долі каналу. Це – перше. І друге, пояснення, яке ми можемо дати, наймовірніше канал без реклами, жорстокості та насильства не викликає зацікавленості у лобістів Верховної Ради. Ось дві основні причини, якими ми можемо пояснити поведінку Національної Ради з питань телебачення та радіомовленн».

Нацрада у свою чергу наполягає на тому, що частоти, ліцензії на які вимагає КРТ навіть не були виставлені на конкурс. Крім того представники Нацради вважають, що в суду немає повноважень для того, щоб змінювати рішення у сфері ліцензування телекомпаній.

Минулого тижня Нацрада вирішила звернутися до Генпрокуратури щодо такої практики вирішення питань у суді. Також члени Нацради проголосували за заборону видавати ліцензії КРТ. У свою чергу телеканал “Київська Русь Телебачення” погрожує звернутись до Генпрокуратури з проханням відкрити справу проти членів Нацради, які ухиляються від виконання рішення суду.

Під час зустрічі з журналістами представники Київської Русі спростували чутки про причетність колишнього генпрокурора Геннадія Васильєва до цього телеканалу, але імена своїх власників повідомити не захотіли.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG