Спеціальні потреби

Чого чекає бізнес від нової української влади - 2005-02-08


Київ - 8 лютого. Змін від нової української влади очікує і український бізнес. Представники великих компаній кажуть, що готові до діалогу з владою і знають, що треба зробити, аби покращити iнвестицiйний клiмат i загалом ситуацію в країні.

“Не завдяки, а всупереч” – так кажуть представники бізнесу про свою співпрацю із старою українською владою та розвиток свого бізнесу. Всі вони добре знають, що таке протекція держави для окремих компаній, хабарі для чиновників, непрозора податкова система та тиск держави. Нині бізнес, як і суспільство чекають на зміни від нової влади. Говорить генеральний директор компанії UMC Ерік Франке:

«Ми чекаємо дуже багато від нового уряду. Відкритої, прозорої, чесної роботи на ринку, що отримати ліцензію та початковий ресурс не буде залежати від кольору краватки, а буде доступним для всіх».

Топ-менеджери кажуть, що перед урядом Юлії Тимошенко стоїть декілька нагальних завдань – зниження податків, наведення порядку у системі звітності, повернення ПДВ, початкові кредити для дрібного та середнього бізнесу. Однак головне – це боротьба з корупцією і запровадження прозорих правил – чесних конкурсів та систематизацію відповідного законодавства. Говорить почесний президент “Оболонь” Олександр Слободян:

«Наша бюрократична корупційна система просто задавлювала. Тому завдання уряду створити такі умови, аби бізнес наш процвітав. Тоді капітал не буде тікати з держави, а навпаки іноземні інвестори будуть вкладати в українську економіку».

Важливе питання – це покращення інвестиційного клімату. Бізнесмени кажуть, що нині в Україні дуже відповідальний момент. Уряд або може використати позитивний імідж України у світі, сформований помаранчевою революцією, і залучити максимум іноземних інвестицій в українські компанії, або втратити цей шанс назавжди. Говорить гендиректор компанії Євро кар Олег Боярин:

«Дійсно, Україна зараз знаходиться на порозі великих і унікальних подій. Україна фактично є на порозі Європи, це сама близька точка до Європи. Україна має унікальний шанс – підняти свою економіку і рівень життя людей. Питання в тому, як вона цим шансом скористається».

Подобається бізнесменам і нова ідея щодо проведення в Києві маленького Давосу, тобто міжнародного економічного форуму, який дав би можливість українцям знайти іноземних партнерів. Водночас зараз представники великого бізнесу кажуть, що хочуть сісти за круглий стіл з новою владою, аби обговорити проблеми, та запропонувати, як їх вирішувати.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG