Спеціальні потреби

Очiкування вiд нового уряду парламентарiв та експертiв - 2005-02-04


Київ - 4 лютого. Що очікують від нового уряду парламентарі та експерти. Найчастіше вони говорять про кадрові несподіванки, надії та ймовірні труднощі.

Більшість прізвищ новопризначених міністрів не була несподіваною. Скажімо Тарасюка неодноразово називали як ймовірного кандидата на голову МЗС, а Рибачука віце-прем`єром з питань євроінтеграції. Керівник лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут каже, що найбільшим сюрпризом для нього стало призначення віце-прем`єром Романа Безсмертного і головою СБУ Олександра Турчинова:

«Ми пам`ятаємо добре, що Безсмертний обіцяв не йти в цей уряд. І відповідно Тимошенко могла не хотіти його бачити в цьому уряді. Але очевидно був знайдений компроміс, який став у призначенні Турчинова головою Служби безпеки України».

З ким доведеться працювати, до останнього моменту не знали й самі урядовці. Дехто з них довідався про своє призначення в залі парламенту. Олег Рибачук, який заздалегідь знав, що отримає в новому уряді посаду віце-премєра з питань євороінтеграції, каже, що не розчарований своїми новими колегами.

«Для мене це була новина і я чесно признаюся, що перше, що кидається в очі це те, що це нові обличчя. Я приємно вражений урядом і ми маємо принаймні європейські обличчя».

Дійсно багато із новопризначених міністрів знають європейські мови. Дехто раніше працював на керівних посадах в уряді та відомствах. Але спільну мову урядовцям буде знаходити важче, ніж попередникам, вважають оглядачі. Адже фактично вперше, кабінет міністрив формують різні політичні сили.

Соціалісти, з якими довго не вдавалося домовитися, повністю задоволені отиманими портфелями. Лідер фракції Олександр Мороз сподівається, що члени кабінету мають добру мотивацію щоб порозумітися, адже від оцінки їх спільної роботи залежатиме результат парламентських виборів, які знову можуть змінити розстановку сил в парламенті наступного року:

«За ті сектори, де призначені відповідати наші люди, ми будемо відповідати безперечно. Так само і опосередковано відповідаємо й за весь уряд».

Втім у новоствореного уряду вже встигли з`явитися й критики. Член вже опозиційної партії есдеків Нестор Шуфрич вважає, що до нього потрапили багато непрофесійних людей:

«Сьогодні головна надія в уряді покладена на плечі тендітної Юлії Тимошенко. У мене складається враження, що їй доведеться працювати за всіх. Але щодо реальних результатів роботи уряду, то ми зможемо про це реально говорити за місяць-два. Максимум три. І оцінка діяльності уряду буде принциповою і об`єктивною», - зазначив Нестор Шуфрич.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG