Спеціальні потреби

Питання з прем`єром в Україні досі не вирішено - 2005-02-03


Київ - 3 лютого. Попри очікування, розгляду питання про призначення прем`єр-міністра України та уряду не відбулося. Очікується, що Юлію Тимошенко затверджуватимуть у п`ятницю зранку. До того часу мають бути узгоджені всі кадрові призначення.

Кадровий алгоритм виявився за складним для нової української влади. Напередодні запланованого розгляду питання про призначення прем`єра у кабінеті президента тривала семигодинна розмова з його соратниками. Консультації продовжили зранку, і станом на 16 год. за Києвом всі крапки над «і» не розставили. Відтак журналісти та самі депутати, які ледь не в повному складі зібралися як на ранкове, так і на вечірнє засідання, розійшлися ні з чим.

Кажуть, що головним каменем спотикання задля швидкого узгодження позицій стали соціалісти. Закриваючи засідання, Адам Мартинюк сказав, що амбіції декого виявилися дуже значними. Зустріч Віктора Ющенка з Олександром Морозом затяглася на декілька годин. Соціалісти заявили, що підуть в уряд лише, якщо зможуть впливати на його політику. У кількісному вимірі це означає мати не менш ніж одну шосту всiх урядових посад.

Деякі призначення вже називають вирішеною справою. Зокрема, депутати кажуть, що першим віце-прем`єром буде Анатолій Кінах, іще два застпники Тимошенко – Микола Томенко – він опікуватиметься гуманітарними питаннями та Олег Рибачук у справах євроінтеграції. Серед вже ніби визначених призначень -- міністр фінансів Віктор Пинзеник, економіки - Сергій Терьохін, енергетики - Іван Плачков, сім`ї та молоді - Юрій Павленко.

Інтрига розгорнулася довкола губернаторських посад та міністерства внутрішніх справ. На нього аж троє претендентів – Віктор Король із гурпи Петра Порошенка, соратник Юлії Тимошенко - Олександр Турчинов, та соціаліст Юрій Луценко. Всі узгодження відбуваються за щільно закритими дверима. Відтак оглядачі не виключають, що остаточний варіант кадрового пасьянсу Ющенка можуть здивувати не менше, ніж його перші укази.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG