Спеціальні потреби

Телекомпанiя CBS про Ющенка - 2005-01-31


Вашингтон - 30 сiчня. Американцi сьогоднi мали можливiсть познаймитися трохи ближче з новим президентом України Вiктором Ющенком. Американська телекомпанiя CBS присвятила йому та помаранчевiй революцiї в Українi сегмент в її популярнiй iнформацiйнiй програмi «60 Minutes» – «60 Хвилин», яку двiчi в тиждень дивляться мiльйони глядачiв.

Сюджет, сказав ведучий, немов з детектива, однак жодної фантастики тут немає – це iсторiя перемоги президентського кандидата над авторитарними правителями в однiй з країн серцевини Європи.

В матерiалi, в центрi уваги якого стояло отруєння Ющенка, американцi мали можливiсть подивитися i почути його перед i пiсля отруєння та послухати його розповiдь про те, чому з ним таке сталося. Пiд кадри виборчої кампанiї та помаранчевої революцiї новобраний український президент в черговий раз заявив, що вiн переконаний, що його отруїли його опоненти вiд влади i додав, що вiн далi ще не звик до свого обличчя або «до такого Ющенка», як вiн сказав. Вiн також зазначив, що знав, в якiй країнi живе i з яким урядом має справу, однак пiдкреслив, що не уявляв, що вони будуть настiльки цинiчними, щоб отруїти його. Вiн крiм цього повторив уже ранiше озвучену ним фразу, що його обличчя – це обличчя нинiшньої України. Про дiоксин, який виявлено в його органiзмi, вiн сказав, що його могли виробити в чотирьох-п`яти лабораторiях свiту – в Росiї, США та кiлькох iнших країнах. Вiн зазначив, що спецслужби уже повiдомили його про те, як цей дiосксин потрапив в Україну. Цi докази, сказав вiн, зараз знаходяться у Генерального прокурора, який повинен дати вiдповiдь на всi питання.

Американський глядач також довiдався про пiдтримку Росiї на українських виборах провладного кандидата, про бажання новообраного Вiктора Ющенка розпочати вiдносини з президентом Путiним з чистого аркуша, як також про його заяву про те, що свiтовi продемонстровано, що українських президентiв тепер уже обирають в Українi, а не у Москвi.

Американцi також мали можливiсть побачити зблизька дружину Вiктора Ющенка Катерину, яка на запитання, чи вона не радила своєму чоловiку вiдмовитися пiсля утруєння вiд усього, сказала, що її чоловiк, це людина, якiй неможливо вiдговорювати – вiн знав, що треба йти в вперед, сказала вона i зазначила, що помаранчевою революцiєю сповнилися мрiї багатьох поколiнь українцiв.

Сюжет закiнчився словами Вiктора Ющенка про те, що коли вiн почув, що мiльйони українцiв моляться за нього, то вiн це прямо вiдчув у своєму серцi. I це почуття зобов`язало його жити, бо вмерти, сказав вiн, це неоригiнально, однак вижити i жити – це оригiнально.

Слiд також зазначити, що Ющенко в ходi iнтерв`ю говорив українською мовою, що досить складно для американських ЗМI, оскiльки вони переважно пропонують лише перекладачiв iз знанням росiйської мови.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG