Спеціальні потреби

МЗС України вiдзначає поступ у спiвробiтництвi зi США - 2005-01-26


Київ – 25 сiчня. Міністерство закордонних справ України вітає ініціативи щодо покращення двосторонніх стосунків із ЄС i вiдзначає поступ також в iншому важливому напрямку – у спiвробiтництвi iз Сполученими Штатами, незважаючи на намiри Києва вивести українських миротворцiв з Iраку.

Оглядачі припускали, що намір вивести контингент із Іраку може зіпсувати двосторонні стосунки. Однак МЗС запевняє, що позиція України в цьому питанні знаходить розуміння. Втім, дату ймовірного виведення військових МЗС поки що назвати не може. Говорить речник зовнiшньо-полiтичного вiдомства України Маркiян Лубківський:

«Питання виведення нашого контингенту з Іраку є дуже складним і комплексним. Воно не може обмежуватися чи вимірюватися поки що конкретними часовими рамками. Ми розпочали активні консультації із нашими партнерами по коаліції, а також представниками уряду Іраку щодо цієї проблематики. На нашу думку, у нас є цілковите розуміння із нашими партнерами щодо цього питання. Зокрема із США».

Терміни виведення українського контингенту в Іраку Віктор Ющенко зможе обговорити із американським керівництвом вже цього тижня. МЗС України також розпочало підготовку до візиту президента України до США.

Першим американським високопосадовцем, з яким зустрiнеться Вiктор Ющенко, буде вiце-президент США Рiчард Чейнi. Їх зустрiч вiдбудеться наприкiнцi цього тижня у Польщi в рамках вiдзначення 60-лiття визволення нацистського концтабору Аушвiц-Бiркенау i не виключено, що вони кiлька днiв пiзнiше знову побачать один другого в Давосi на Всесвiтньому економiчному форумi. Там же Ющенко має запланованi переговори з керiвником компанiї Майкрософт Бiллом Ґейтсом.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG