Спеціальні потреби

Громадська інавгурація на Майдані - 2005-01-24


Київ – 23 сiчня. Після офіційної церемонії інавгурації Вiктор Ющенко закликав усіх присутніх у Верховній Раді політиків, дипломатів, зарубіжних гостей на Майдан. Там, у серці помаранчевої революції відбулася громадська інавгурація новообраного президента. Свою присягу перед лицем народу Ющенко виголосив з трибуни, встановленої під колоною Незалежності, а після його промови у небо злетіли голуби з помаранчевими стрічками.

Інавгурація 1994 року проходила у Верховній Раді, інавгурація 1999 – у Національному палаці “Україна”. Вступ на посаду президента Віктора Ющенка додав до урочистої традиції Майдан.

Багатотисячний Майдан, який в дні помаранчевої революції фактично привів Ющенка до влади, нині приймав від свого президента громадську присягу:

«Я хочу перед лицем народу продовжити свою присягу. Присягаю: ми змінимо українське життя».

Промовляючи до народу, Ющенко підтвердив усі ті обіцянки, що їх давав на початку президентської кампанії на Співочому полі. Він підкреслив: Україна зробила незворотній крок до демократії. Як він запевнив, буде створена моральна влада, яка працюватиме для блага громадян. Пріоритетами свого уряду Ющенко назвав постійне зростання зарплат і пенсій, знищення корупції, повернення прав місцевим громадам. За його словами, в Україні кожен матиме роботу і гідну зарплату, чесна праця буде в пошані, а українці стануть заможною нацією. “Ми станемо першими, ми станемо найкращими”, -- заявив народний президент. Як він підкреслив, метою свого президентства він бачить “Україна в об`єднаній Європі”:

«Ще недавно вступ до ЄС багатьом здавався дуже далекою перспективою. Але вільні європейські народи не раз прискорювали час. Символами швидких змін стали уламки Берлінської стіни, круглий стіл у Варшаві, і наш Майдан у Києві. Україна відкриває історію Європи третього тисячоліття. Ми вже не узбіччя Європи. Ми знаходимось у центрі Європи».

Народний президент висловив переконання, що всі амбітні завдання перетворяться на реальність. “Все, що задумано, збудеться”, -- сказав Віктор Ющенко, закінчивши свою громадську інавгураційну промову уже традиційним “Слава кожному із вас. Слава Україні”.

У те, що задумане здійсниться, вірять і сотні тисяч людей на майдані. І кажуть, що ще ніколи не відчували свято української державності як своє особисте:

- «Пам`ятаю свято першого травня, пам`ятаю свято революції, але тоді це було примусово, нас студентів туди зганяли, а ми тікали, в нас не було цього відчуття свята, просто було зборище людей. Нам давали якісь транспаранти, які ми не хотіли нести. А тут хочеться нести, оцей прапорець хочеться нести, оці стрічки хочеться прив`язати, хочеться говорити, хочеться кричати на всю Україну – що ми цього бажали все життя, і наші батьки цього бажали все життя».

- «Прихід до влади його це добро, це світло, це любов і встановлення України в Європі».

- «Ой, гордість розпирає. Чесно... i особисте свято, і за всю Україну – мене гордість прямо розпирає сьогодні за українців, аж прямо горда, що такий народ. Надії є, звичайно, ну тільки хочемо, щоб не розчарувались. Не сотвори собі кумира, щоб не настало розчарування. Ну не думаю. Не думаю».

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG