Спеціальні потреби

Екс-губернатор Кишнарьов пише вiдкритого листа Ющенку - 2005-01-20


Київ - 19 сiчня. Колишнiй губернатор Харківщини Євген Кушнарьов звернувся з відкритим листом до Віктора Ющенка. У ньому він закликав нового президента України урезонити своїх прибічників, які вдаються до швидкої розправи, і дати відсіч перебіжчикам.

До Ющенка Кушнарьов вирішив звернутись як громадянин до громадянина. Таку форму було обрано у зв`язку з тим, що за словами екс-губернатора, він вже давно не має можливості спілкуватись з новообраним президентом особисто. Основну увагу у своєму листі Кушнарьов звертає на намагання прибічників Ющенка розправитись із тими, хто має інші погляди. На думку екс-губернатора, такі дії можуть призвести не лише до втрати професіоналів, а й до протистояння у суспільстві:

«Маніакальне прагнення звести рахунки з політичними опонентами на хвилі революційної доцільності вже виплеснулись за межі особистого протистояння політиків і чиновників та перетворилась на хворобливий розподіл суспільства на тих, хто голосував за Вас і проти Вас. Про це свідчать листи багатьох пересічних громадян, в яких ідеться про жахливі факти ідеологічних переслідувань. Такі листи приходять до мене щодня і їхній потік не вщухає».

Назвати точну кількість листів, що до нього надходять Кушнарьов не зміг, проте наголосив, що їх десятки. У своєму зверненнi він також звернув увагу на перебіжчиків, які сьогодні підтримують Ющенка лише тому, щоб не втратити владу та свій бізнес. Сам екс-губернатор каже, що має окрему позицію і не бачить себе в органах нової влади. Кушнарьов збирається повернутись у публічну політику, зайнятись розбудовою своєю партії, та у 2006 році повернутись до парламенту.

Нещодавно популярний український тижневик “Корреспондент” у своєму проекті “Людина року” назвав екс-губернатора Харківщини – “Сепаратистом року”. Йому пригадали виступ у Северодонецьку, у якому він пропонував створити нове державне утворення - Південно-Східну автономну республіку. Проте сам Кушнарьов це спростовує:

«Всі наміри приписати мені, абсолютно мені незрозумілі ідеї сепаратизму є політичною спекуляцією. Я жодного разу не торкався теми територіальної цілістності України, недоторканості її кордонів. І взагалі жодного разу не вживав назв, якихось можливих, нових територіальних утворень. Так, все це було на з`їзді у Северодонецьку, але вибачте, це був великий мітинг, на якому в цілому виступило понад сто осіб. То беріть тоді стенограму, читайте хто про що говорив і конкретно кожному висувайте якісь звинувачення».

Поки що з`ясуванням питання, чи роздмухував Євген Кушнарьов сепаратистські настрої в Україні, займається Генеральна прокуратура. Справа триває другий місяць і, за словами екс-губернатора, має політичне забарвлення.

Тим часом звернення Євгена Кушнарёва до Віктора Ющенка представники “Нашої України” розцінюють як спробу стати політиком загальнонаціонального рівня. На думку народного депутата Володимира Філенка, справжній адресат листа – чиновники і політичні діячi епохи Леоніда Кучми. А Кушнарьов хоче стати їх захисником і одночасно подає їм сигнал - згуртуватись навколо нього для створення опозиції.

XS
SM
MD
LG