Спеціальні потреби

Коментарі щодо ходу судового засідання - 2005-01-19


Київ – 18 сiчня. Хід засідань Верховного Суду став предметом коментарів українських політиків. Прихильники кандидата Януковича досі заявляють про шанси на задоволення його вимог і прo проведення ще одних повторних виборів. Прихильники Ющенка у це не вірять і визначають дату інавгурації.

В час, коли команда кандидата-переможця виборів займаєтсья розподілом владних портфелів, штаб Януковича радить всім зачекати на рішення Верховного Суду. Втім у парламенті в судовий успіх Віктора Януковича вірять хіба що найвідданіші його прихильники. Леонід Кравчук знову апеляє до об`єктивності самого суду. «Якщо буде суд керуватися тільки законом і аналізом матеріалів, то в Януковича є шанс», вважає вiн.

Натомість юристи кажуть про те, що скарга Януковича насправді не містить реальних доказів фальсифікації результатів виборів та не має інформації, яка була б доказом неправомірності дій ЦВК. Такого погляду дотримується Віктор Шишкін, який каже, що «виходячи з тої аргументації та того фактажу, який є у тій заяві, за якою звернулися, то шанси невеликі».

Колишній суддя Віктор Шишкін говорить, що суд міг би закінчитися у першй же день розгляду справи, якщо би виконав прохання представника Януковича Шуфрича і передав справу до Вищого адміністративного суду, який ще реально не існує:

«Вчора був шанс закінчити це все. Цей подарунок робив пан Шуфрич. Я б проголосував за це все, і на цьому б процедура закінчилася. Вже завтра була б інавгурація», - сказав Шишкiн.

Представники блоку Ющенка у свою чергу переконані, що судовий процес носить цілком формальний характер і має на меті лише затягування часу. Говорить Вячеслав Кириленко, Наша Україна:

«Бажання команди Януковича ще раз продемонструвати непрофесійність – це їхнє власне бажання. Ми точно знаємо, що фінал президентської кампанії може бути один – це вступ на посаду нового президента і це відбудеться на цьому тижні».

Після засідання у вівторок ющенківці отримали можливість принаймні визначити дату інавгурації. Після задоволення ухвали представників Ющенка, суд дозволив публікувати результати виборів після 19 січня. Інавгурація, кажуть депутати, буде відразу після цього. Можливо 22-го – у день злуки, що дуже символічно.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG