Спеціальні потреби

Верховна Рада працюватиме до інавгурації нового президента - 2005-01-14


Київ – 13 сiчня. Український парламент ухвалив рішення продовжити свою роботу у сесійному режимі. Депутати сподіваються , що вже на наступному тижні вдасться провести інавгурацію нового президента. Його політичні супротивники кажуть, що таке рішення депутатів є тиском на незалежний суд.

Цієї п`ятниці за розкладом мала закінчитися п`ята парламентська сесія. Однак депутати вирішили продовжити працювати, аби відразу після закінчення судових розглядів інавгурувати Вiктора Ющенка та призначити нового прем`єра. Говорить Олександр Турчинов:

«Верховна Рада не може закрити сесію і піти на канікули поки, перше, не буде приведений до присяги новообраний президент, і друге, поки не буде призначений і підтриманий Верховною Радою новий прем’єр-міністр, який зможе подати склад нового кабінету міністрів».

В залі знайшлося й багато противників такого рішення. Не голосували фракції регіонів, есдеків та комуністів. Вони кажуть, що для інавгурації можна зібрати і позачергову сесію. А продовження роботи Ради задля очікування інавгурації називають тиском на суд. Ось що з цього приводу сказав лiдер комунiстiв Петро Симоненко:

«Я хотів би привернути вашу увагу, що сьогоднішнє наше рішення, це тиск на суд, бо ми сьогодні у часі визначаємо, коли суд повинен дати відповідь нам, Верховній Раді, чи тим, хто так само звертається туди.

Фракції, що підтримали рішення про продовження сесії, такі звинувачення відкидають і у свою чергу звинувачують команду Януковича у затягуванні виборчого процесу. Михайло Гладій, фракція аграріїв:

«Я думаю, що навпаки. Тиск йде з цiєї сторони. Я, наприклад, мені дивно, чому затягується цей процес інавгурації. По-перше, вже практично весь світ визнав результати голосування, тільки не наші громадяни. Таку проволочку робити, воно сьогодні не оправдано. Я вважаю, що ті, хто програв вибори, повинні простягнути руку і привітати тих людей, які перемогли».

Депутати з «Нашої України» кажуть, що кожен день затягування реальних дій нового уряду можуть коштувати йому рейтингу, що вигідно Віктору Януковичу з огляду на парламентські вибори. Микола Катеринчук прогнозує, що суд ретельно вивчатиме скаргу Януковича і використає для цього увесь відведений законом час:

Я думаю, що усi п`ять днiв... крім того там є багато доказових матеріялів, які треба розглянути і прийняти рішення суду».

Отже судовий розгляд може затягнутися до кінця наступного тижня. На питання, який сенс тоді продовжувати на цей тиждень роботу парламенту нашоукраїнець Борис Безпалий відповідає так:

«Рішення Верховної Ради - по-перше, воно показує, що це процес ступінчатий; треба буде ще продовжити. А, по-друге, це такий не-явний натяк команді Януковича, що не треба зволікати далі, що ситуація власне зрозуміла, ну i навiщо тягнути кота за хвiст», - сказав Борис Безпалий.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG