Спеціальні потреби

Актуально

Польський журнал «Впрост» обирає Ющенка «Людиною 2004 року» - 2005-01-13

Вашингтон – 12 сiчня. Віктор Ющенко -- людина 2004 року. Такий вибір популярного польського тижневика «Впрост», який традиційно, ось уже 14 років поспіль, присуджує такий титул найвидатнішим особистостям сучасності.

«Вікторія Віктора!»...Таким гаслом журнал «Впрост» вітає лідера української опозиції. Далі читаємо: «П’ятнадцять років після польського «круглого столу», після «оксамитової революції» в Празі і після падіння Берлінської стіни, навіть не дивуючись, чуємо втокмачування про те, що щораз більше громадян країн Центральної Європи тужить за «добрими комуністичними часами». Останні тижні 2004 року переламали цей маразм. Рік, який мав стати роком Володимира Путіна у його відбудовчих зусиллях імперської могутності Росії, упродовж кількох тижнів змінився на рік української «помаранчевої революції», яку символізує Віктор Ющенко».

Віктор Ющенко, пише «Впрост», очоливши громадський рух всупереч радянській пропаганді поміж виборців, упродовж кількох тижнів здійснив несамовиту річ. Він згуртував більшість українського народу довкола демократичних і прозахідних гасел; опритомнив Москву щодо того, на яких крихких підвалинах збудовані великодержавні амбіції Путіна; донiс до свідомостi громадян Заходу поняття про те, що таке Україна.

Рік 2004 був роком Віктора Ющенка також у Польщі. Його «помаранчева революція» повернула нам надію, -- пише польський журнал «Впрост», -- на успішний розвиток наших сусідів. Також вона збудила віру серед тисячів молодих поляків у сенс громадської активності.

Віктор Ющенко мав могутній вплив на корисні зміни політичного клімату у цілій Центральній Європі. Тому редакція журналу «Впрост» присудила йому титул «Людини 2004 року», - читаємо у польському тижневику.

«Коли віють вітри історії -- продовжує журнал «Впрост» -- людям виростають крила. Те, що здавалось би абсурдним сном божевільного, стало дійсністю завдяки таким людям як Лєх Валенса, Лєшек Бальцерович, чи Яцек Куронь. Важко передбачити майбутнє, не маючи впливу на сучасність, коли свобода є тільки мрією. Не потрібно, однак, боятись мрій і слабодухів, готових продати свою волю за примару безпеки. Послання із часів мирної революції «Солідарність» у Польщі відродились в країні, якій скорумповані радянці пропонували систематичний зріст безнадії при боці російської мачухи. Українці на подив «близького і дальнього зарубіжжя», за російським висловом, сказали «досить». На Майдані Незалежності панували ентузіазм, доброзичливість і почуття відзисканої волі. Ніякої агресії, ненависті щодо політичних противників, жодного агітування, жодної ксенофобії», - відзначає редактор тижневика «Впрост» Марек Круль, який також побував на Майдані у Києві.

«Саме в цьому сила «помаранчевої революції», сила, яка покорила тих, які погрожували розпадом держави і були переконані, що президента вибирає Москва, а не український народ. Вони сильно помилились, бо на чолі «помаранчової революції» стала людина, а не пострадянський апаратчик, якому трясуться коліна перед Кремлем. Проти слабодухих встала людина, навіть отруєна діоксином, яку називали фашистом і лакеєм американців, як це було за часів радянської пропаганди. Цією людиною є Віктор Ющенко, який здійснив найбільшу безкровну революцію 21-го віку, хоч Україні й загрожувала втрата свободи. Віктор Ющенко -- це символ змін не тільки в Україні і безумовно не тільки у 2004 році. Його успіх матиме величезний вплив на дії цілої Європи, а можливо, що «помаранчева лихоманка» перенесеться і оздоровить інші країни пострадянського імперіалістичного маразму і безвольності» - підкреслює польський журнал.

Вибір Віктора Ющенка «Людиною року» поповнив довгий список обранців польського тижневика «Впрост». Серед них такі видатні особистості, як колишній лiдер «Солiдарностi» i президент Польщі Лєх Валенса, член Єврокомісії Ґюнтер Фергойґен, та президент Народного банку Польщі та колишній міністр фінансів Польщі Лєшек Бальцерович, який підніс польську економіку до стандартів Євросоюзу.

Всі новини дня

Слідча комісія ООН продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних Кремлем. Відео

У новому звіті слідча комісія ООН з розслідування порушень в Україні зосередила увагу на порушеннях у тих районах Херсонської та Запорізької областей, які довгий час перебували під російською окупацією.

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

Володимир Зеленський підтвердив, що перша партія танків Abrams вже прибула до України. Про те, що танки надійдуть цього тижня оголошував президент США Джо Байден під час зустрічі з Зеленським у Вашингтоні.

Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео

Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

В українському командуванні заявили, що внаслідок атаки на штаб Чорноморського флоту Росії у Севастополі загинув командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Соколов. Крім цього, загинули 34 російських офіцерів, ще 105 військових поранено.

Шатдаун у США може вплинути на темпи постачання зброї Україні - Держдеп

Будівля Капітолію у Вашингтоні, 25 вересня 2023 р. США загрожує шатдаун, якщо Конгресу не вдасться ухвалити бюджетну резолюцію до 30 вересня. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

Часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Водночас Міллер наголосив, що США мають змогу продовжувати постачати зброю союзникам у разі шатдауну, і такі випадки вже траплялися в минулому.

"Але, звичайно, коли є люди в Державному департаменті, міністерстві оборони та інших відділах уряду, які не можуть прийти на роботу, очевидно, це може вплинути на темпи постачанн. Не йдеться про якусь окрему країну, але загалом це може вплинути на темпи доставки зброї, тож це викликає занепокоєння. Ви можете бути впевнені, що наші супротивники будуть спостерігати. Тож це одна з причин, чому ми вважаємо, що Конгрес має вжити заходів, аби зберегти фінансування уряду," - сказав Міллер.

На уточнення журналістів щодо того, чи може ймовірний шатдаун позначитися на постачанні зброї саме Україні, речник Держдепу наголосив, що "така ж відповідь стосується й України".

"Ми можемо продовжувати надавати допомогу, військову допомогу, безпекову допомогу в разі шатдауну. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість постачання. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним, і ось чому ми закликаємо Конгрес профінансувати уряд", - уточнив Міллер.

Проголосувати за бюджетні питання і не допустити "шатдауну" Конгрес закликали і в Білому домі.

"Цього тижня хаос республіканців у Палатів представників продовжує вести нас до глибокого шатдауну, спричиненого республіканцями. Ми заявляємо, що шатдаун зашкодить економіці та нашій національній безпеці. І ми будемо вважати республіканців у Палаті представників відповідальними, ми будемо вважати їх відповідальними за необачні скорочення," - сказала на брифінгу 25 вересня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

"Шатдаун" у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.

Черговий масований повітряний удар Росії по Одесі пошкодив порт, зернову інфраструктуру, готель

Наслідки ракетного удару Росії по Одесі 25 вересня 2023 року. (Фото: Сили оборони Півдня України/Поширено через REUTERS)
Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ
Бріджит Брінк

В результаті масованого повітряного удару Росії по Одесі вночі 25 вересня загинуло двоє людей, а також було пошкоджено портову і зернову інфраструктуру та зруйновано морський вокзал і готель. Це був найбільший повітряний напад Росії на Одесу, відколи Україна почала використовувати новий гуманітарний коридор для транспортування зерна Чорним морем.

За повідомленнями українського командування Сил оборони Півдня, росіяни випустили по Одесі 19 безпілотників “Шахед”, 12 ракет типу “Калібр” та 2 надзвукові ракети типу “Онікс”. Попри те, що всі безпілотники та 11 “Калібрів” було збито силами оборони, решта ракет спричинила значні руйнування.

Наталія Гуменюк, речник південного військового командування України, заявила, що Росія, очевидно, "намагається перевірити щільність протиповітряної оборони".

“Вони розуміють, що портова інфраструктура є пріоритетною для нашого регіону, і що вона надійно захищена. Але тому атака, яка сталася сьогодні вночі, була як масовою, так і комбінованою”, - цитує Гуменюк агентство AFP.

Своєю чергою посолка США в Україні Бріджит Брінк написала на своїй сторінці у мережі X: “Одеса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері зазнала чергових ракетних та безпілотних атак з боку Росії, в результаті яких загинуло двоє людей і багатьох було поранено. Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ”.

Атака 25 вересня відбулася на тлі того, що Україна випробовує новий гуманітарний коридор повз береги України, Румунії та Болгарії на шляху до Босфору для транспортування свого збіжжя Чорним морем.

Минулого тижня коридором було успішно відправлено торгове судно з вантажем зерна. Також, як повідомляв Голос Америки, за кілька днів до цього балкери "Resilient Africa" і "Aroyat" стали першими кораблями, які використали тимчасовий коридор для входу в українські порти Чорного моря від часу виходу Росії з Чорноморської зернової угоди у липні цього року.

В матеріалі використані джерела AFP.

Більше

XS
SM
MD
LG