Спеціальні потреби

Команда Януковича вiдкладає оскарження результатiв виборiв - 2005-01-13


Київ – 12 сiчня. Подання скарги представниками Вiктора Януковича до Верховного Суду України відкладається. Оскаржити офіційні результати виборів, оголошені Центрвиборчкомом у понеділок, кандидат планував у середу 12 січня, однак цього не відбулось, і конкретні строки подання представники Януковича не називають.

Представники кандидата Януковича, які раніше заявляли, що з нетерпінням чекають оголошення офіційних результатів виборів, аби негайно оскаржити їх у Верховному Суді, наразі не подали своєї скарги і не кажуть, коли подадуть. “Можливо, завтра”, -- заявляє керівник виборчого штабу кандидата Тарас Чорновіл. “Точно, що на цьому тижні”, -- додає представник кандидата в ЦВК Нестор Шуфрич. Закон відводить сім днів на оскарження рішення ЦВК, отож тримати паузу сторона Януковича може до понеділка 17 січня.

Затримка, пояснюють представники кандидата, суто технічна і пов`язана з оформленням 621 тома доказів і 249 відеокасет, які додаються до скарги. На думку скаржників, їхній процес у Верховному Суді буде доказовішим, ніж у Ющенка, бо томів доказів у того було тільки 12. На прес-конференції в Києві представник Януковича Нестор Шуфрич продемонстрував один із таких “томів” -- загальний зошит сторінок на 20 і як приклади доказів зачитав заяву жителя Криму про те, що виборча комісія видала бюлетень без пред`явлення документа, та скаргу громадянина похилого віку з Луганської області, який не мав можливості прийти проголосувати.

Зміст подання до Верховного Суду представники Януковича наразі не уточнюють. Вперше, кажуть вони, це має прозвучати в судовому процесі. Відомо, однак, що свої звинувачення скаржники будуватимуть, головно, на твердженні про те, буцімто 2 мільйони громадян були позбавлені права волевиявлення внаслідок прийняття Верховною Радою нового виборчого закону. Нестор Шуфрич, який раніше публічно визнавав, що поділяє відповідальність за цей закон, бо голосував за нього разом з усією фракцією “Регіонів” Віктора Януковича, тепер каже, що не знав, за що голосував: «Ми його фактично, на жаль, не читали, і вночі до нього були внесені зміни», - сказав вiн.

У судовому процесі скаржники відстоюватимуть також позицію, згідно з якою під час революційної ситуації в принципі неможливі вільні вибори. Як каже Нестор Шуфрич, якщо Верховний Суд цього не визнає, тоді прихильники Януковича залишають за собою право на контрреволюцію:

«Весь Київ або частина України буде в палатках, буде в мітингах, буде в палатках різного кольору, що президентам України і керівникам уряду на вертольотах прийдеться їхати на роботу або добиратися додому. Вже сьогодні в Нью-Йорку вертольоти це доволі нормальний спосіб пересування. І не виключено, що ми і тут візьмемо за приклад, з одного боку, Грузію, з другого боку, візьмемо за приклад Нью-Йорк...».

Нестор Шуфрич разом з Тарасом Чорноволом і Раїсою Богатирьовою представлятимуть інтереси позивача у Верховному Суді. До групи підтримки включено також юристів – кількох запросили із Швейцарії. Скаржники вимагатимуть поновлення права тих громадян, виборчі права яких були порушені, для чого збираються добиватися нових виборів в Україні, вже без участі обох кандидатів. І знову Нестор Шуфрич:

«І хочу сказати, що якщо таке рішення буде, то на такі вибори ми зробимо пропозицію, яка, я переконаний, об`єднає наше розірване суспільство».

Невідомо, щоправда, як поставилися б до подібної пропозиції 15 мільйонів виборців, які проголосували за Ющенка, і 12 мільйонів, що проголосували за Януковича.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG