Спеціальні потреби

США вiтають результати виборiв, однак не поспiшають поздоровляти Ющенка - 2005-01-12


Вашингтон - 11 сiчня. Сполучені Штати привітали оголошення Віктора Ющенка переможцем президентських виборів в Україні. Втім із поздоровленням його з перемогою Вашингтон не поспішає.

«Ми вітаємо оголошення Центральною виборчою комісією Віктора Ющенка переможцем голосування 26 грудня. Це - величезний крок у боротьбі українського народу за демократію», сказав учора на регулярному брифінгу для преси речник держдепартаменту США Рiчард Баучер. Втім він підкреслив, що, наскільки відомо Сполученим Штатам, українське законодавство дає можливість оскарження оголошених результатів у Верховному Суді протягом семи днів. Він додав що Вашингтону також відомо, що Віктор Яникувич планує скористатися з цього права:

«Отож ми не збираємося вітати будь-кого з перемогою, доки до кінця не буде розглянуто усі юридичні оскарження і доки Центральна виборча комісія не оприлюднить остаточних результатів», сказав Баучер.

Нагадаємо, що офіційні підсумки виборів ЦВК має оприлюднити в газетах «Голос України» та «Урядовий Кур’єр». Зараз публікацію результатів відкладено до винесення Верховним Судом рішення в справі скарг команди Януковича. Втім речник держдепу Баучер висловив сумнів щодо того, що оголошений результат буде відмінено:

«Я думаю, що більшість спостерігачів, як українських, так і міжнародних, дійшли висновку, що систематичних порушень не було і що ті порушення, що відбулися, не вплинули на результат голосування двадцять шостого грудня».

Баучер також висловив переконання, що Верховний Суд України вирішить цю справу якнайскоріше та у справедливий і прозорий спосіб.

Так як це у понеділок зробив його колега Адам Ерелі, Баучер вчора відмовився відповісти на запитання, чи Сполучені Штати на інавгурації нового президента України представлятиме держсекретар Колін Павелл. Слід зазначити, що Павелл, який вже раніше повідомив про намір подати у відставку, може залишити свою посаду вже відразу після інавгурації Джорджа Буша на другий термін двадцятого січня. Павелла ймовірно замінить нинішній радник американського президента з питань національної безпеки Кондоліза Райс.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG