Спеціальні потреби

Команда Януковича збирається оскаржити результати, оприлюдненi ЦВК - 2005-01-12


Київ – 11 сiчня. У понедiлок пiзно ввечерi Центральна виборча комiсiя оголосила Вiктора Ющенка переможцем президентських виборiв в Українi. У таборi Ющенка негайно почали говорити про плани його iнавгурацiї. У вiвторок навiть уже надiйшли вiтання на адресу Ющенка вiд папи Римського, високопоставленого представника Євросоюзу Хав`єра Солани, генсека ОБСЄ Яна Кубiша. Однак ейфорiї дуже швидко поклала край чергова заява з табору Вiктора Януковича про намiр оскаржити у Верховному Судi результат, згiдно з яким лiдер нашої України майже на вiсiм вiдсоткiв голосiв випередив свого суперника.

Як заявив Віктор Янукович у вівторок на прес-конференції в Києві, він ніколи не визнає оголошених результатів виборів. Голосування 26 грудня, за його словами, було проведено у спосіб, що не дає можливості встановити справжнє волевиявлення виборців. Кандидат наполягає на тому, що на виборах переміг він, і каже, що доведе це у Верховному Суді, а як ні – звертатиметься до міжнародних судових інстанцій. Віктор Янукович:

«Ми погодилися піти на так званий третій тур виборів, а точніше на переголосування, виключно для того щоб зберегти мир і спокій у суспільстві. Переголосування підтвердило результат, який ми отримали в другому турі виборів. І два мільйони голосів різниці, з якими опонент нібито виграв, це не що інше, як наслідок ухваленого Верховною Радою закону, який суперечить Конституції України».

Як твердить Янукович, прийняття цього виборчого закону спричинилося не лише до того, що мільйони хворих і немічних не мали змоги прийти на дільниці і проголосувати, але також до смерті дев`яти виборців.

Нагадаю – за прийняття згаданий закон у Верховній Раді голосувала вся без винятку фракція “Регіонів” Віктора Януковича.

На прес-конференції в Києві керівник виборчого штабу Януковича Тарас Чорновіл повідомив, що скаргу на рішення ЦВК буде подано до Верховного Суду в середу 12 січня. До скарги планується докласти, як було сказано, 800 томів з доказами порушень, а до групи правничої підтримки увійдуть адвокати із Швейцарії. Вимога – скасування результатів виборів і проведення нових. Кандидат Янукович закликав Верховний Суд розглянути скаргу за участю засобів масової інформації, в прямому теле- та радіоефірі і прийняти, як він сказав, “не політичне, а виключно правове рішення”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG